Неділя, 16 Червня

У Львові нідерландець оплатив лікування 12-річної маріуполянки з розбомбленого драмтеатру

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нідерландець Ксандер Дебур оплатив реабілітацію та лікування для 12-річної маріуполянки, яка зараз знаходиться у Львові. 12-річну Катю з Маріуполя дивом евакуювали із драмтеатру, який розбомбили росіяни. Про це інформує пресслужба ЛМР.

Там, у Маріупольському драмтеатрі, до 9 березня дівчинка разом з мамою ховалася від обстрілів. Одного дня мама пішла по їжу, яку готували в театрі, і не повернулась – удар припав якраз на те місце, де була жінка.

З Маріуполя Катерину евакуйовували волонтери, адже окрім мами в неї не було нікого. Дівчинка від народження мала проблеми зі здоров’ям – вона не бачила та не говорила.

Катю привезли до Львова – у Центр підтримки дітей та сімей «Рідні». Тут з дівчинкою працювала команда центру, дитина адаптувалась після пережитого шоку та стресу, з нею працювали психологи. Також у Львові Катерину безкоштовно прооперували на обидва ока в Офтальмологічному центрі Дмитра Горячева і вона почала бачити.

“Згодом її перевели в спеціалізований заклад для відповідного догляду. Та дитина і далі потребує тривалої дороговартісної реабілітації.

На щастя, відгукнулись наші друзі та партнери з ГО «Турбота в дії». Історія Катерини їх дуже зворушила, тож вони розповіли про Катю своєму другові Ксандеру Дебуру з Нідерландів, і він допоміг”, – розповіли в Центрі “Рідні”.

Ксандер – працівник мерії нідерландського міста Ейндховен. З початку війни він підтримував українців, приймав у своєму будинку жінок з дітьми, допомагав як міг. Зараз Ксандер фінансово підтримує Катю, оплачуючи її реабілітацію та подальше лікування.