П’ятниця, 19 Квітня

У Львові на реконструкцію парків було виділено 80 мільйонів гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові цього року на реконструкцію парків було виділено 80 мільйонів гривень.

«Тенденція озеленення — справжній тренд у світі. Львів просто не має права опинитися поза ним. Тим паче, маємо у нашому місті потужний потенціал — 800 гектарів парків! У Рівному, до прикладу, лише 350 гектарів таких зелених зон. Львів став першим в Україні містом, де розробили План заходів „Зелене місто“. Така собі візія на 10−15 років як послідовно, не хаотично, а крок за кроком робити наше місто зеленішим, екологічним, більш комфортним для львів’ян. І реконструкція парків, аби вони виглядали сучасніше й ставали комфортнішими для мешканців, — в тому питанні на одному з чільних місць», — зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

За словами директора ЛКП «Зелений Львів» Володимира Данилюка, роботи цього року найактивніше тривали у восьми парках. А загалом підприємство обслуговує більшість парків Львова — 25.

«Найбільше роботи проводилося в Замарстинівському парку і Парку імені Івана Павла II. Лише на парк „Замарстинівський“ було виділено три мільйони гривень. За ці кошти зробили каналізування та освітлення», — зазначив посадовець.

Ще раніше у Замарстинівському парку облаштували центральну алею та засіяли газони, встановили частину лавок та смітників. Зараз тривають роботи з облаштування дитячого майданчика та амфітеатру.

Натомість у парку імені Івана Павла ІІ облаштували широку алею, яку виклали бруківкою. Тут також з’являться 96 антивандальних лавок та сучасні ліхтарі. Також цьогоріч у парку «Піскові озера» встановили нові перила задля безпеки мешканців.

У планах ЛКП «Зелений Львів» — ще цього року розпочати роботи з прокладання прогулянкової алеї та облаштування освітлення у парку «Горіховий гай».

Тривають роботи і у Личаківському парку — там облаштовують сучасний дитячий майданчик на тисячу квадратних метрів. Проект майданчика називається «Дракон, що повзе». Він передбачає пеньки для бігу, валуни для стрибків, пісочниця, канатна дорога, дерев’яний місток, насипні пагорби — загалом 21 елемент для гри.

Помітно змінилися й інші львівські парки. Зокрема, лише на розвиток та догляд Стрийського парку у 2018−2020 рр Львівська міська рада виділила понад 6,5 мільйона гривень. За ці кошти було придбано техніку для обслуговування парку, відремонтовано освітлення частини алей та розпочато капітальний ремонт господарської будівлі.

«Ми обгородили більшу частину стихійних автозаїздів на територію парку, відреставрували оглядовий майданчик та старі лавки, додали 30 нових, відновили роботу каскаду струмків, який не працював 25 років, провели поточний ремонт сходів з боку вулиці Івана Франка. Аби в парку було чисто, встановили велику кількість урн для сміття. Завдяки спеціальній системі зволоження, ми фактично реанімували окрасу парку — оранжерею», — розповіла в. о. директора Стрийського парку Олена Мазурик.

А ще у парку активно облаштовують доріжки з м’яким покриттям, які, хоч і складніші у догляді, проте є кориснішими, особливо для людей, які займаються бігом: на них не забиваються м’язи.

Зазнав суттєвих змін і один з найбільших парків Львова — «Знесіння». Його площа, нагадаємо, становить понад 150 гектарів. Регіонально-ландшафтний парку «Знесіння» є об’єктом природоохоронного фонду, а частина його ще й перебуває під захистом ЮНЕСКО. Тут з’явилося нічне освітлення та системи відеонагляду, альтанки для пікніків, що біля лісового озера, дерев’яні сходи для підйомів на оглядові майданчики пам’яток природи, транзитна брукована доріжка, яка з’єднує парк одразу з кількома мікрорайонами, дитячі та спортивні майданчики.

Крім того, Львів став першим в Україні містом, де розробили Green Action Plan. А ще місто береться за створення першого «зеленого коридору» — Зелена лінія (неперервний пішохідно-велосипедний маршрут) від Сихова до центру міста простягнеться на понад 7 кілометрів.