П’ятниця, 24 Травня

У Львові медики сформували дитині ніс з її ребра

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Хірурги Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії на базі львівського ОХМАТДИТу провели унікальну операцію, сформувавши 8-річній Єві новий ніс. Для цього використали фрагмент хряща з ребра дівчинки.

До того дитина вже перенесла 12 наркозів, навіть шви знімали під наркозом, та 4 операції. Про це повідомили у пресслужбі обласної дитячої лікарні.

Дівчинка Єва з Хмельницької області народилася з дефектом лицевого скелета – її носик був ніби розплющений. Їй було важко дихати, вона часто хворіла і проблема заважала спілкуванню з однолітками. Їй намагалися допомогти хірурги з Києва, але реконструктивна операція не допомогла. Мама дитини не здавалася і вирішила продовжити лікування доньки.

«У нашої донечки фактично не було носика. Нас з малечею виписали з пологового, ми росли, набиралися сил і в 3 місяці звернулися за допомогою до столичних фахівців. У Києві нам порадили зробити операцію дитині, але аж у рочок», – розповіла мама дівчинки Таня.

Єву прооперували у рочок, тоді їй зробили реконструктивну операцію зі встановлення імплантатів. Однак не встигла родина повернутися з Києва додому на Хмельниччину, як почалося нагноєння – організм відторгнув штучні матеріали, з яких зробили носик. Імплант з одного боку нагноївся, Єву знову повезли до Києва. Імплант довелося видалити, проте зовсім скоро повторилася історія з імплантом з іншого боку.

«Він не просто нагноївся, він виліз і вперся дитині в очко. Чоловік його трошки підрізав, щоб не травмувати око і ми могли доїхати до Києва, щоб і його видалити. Так ми знову повернулися до вихідної точки. Наша дитина знову була без носика», – каже мама Єви.

Дівчинка пішла до школи і змушена була справлятися з комплексами через зовнішність. Сім’я наважилася на чергову операцію після того, як дізналися про візит американського щелепно-лицевого хірурга Стіва Ортена до ОХМАТДИТу. У Міжрегіональному центрі дитячої щелепно-лицевої хірургії вивчили медичну документацію дівчинки та запропонували Єві рішення її проблеми – реконструктивну ринопластику з використанням реберного хряща.

«Це сучасна методика, яка дозволяє імплантувати хрящ на місце в носику, де його немає. У випадку Єви не було хряща, штучні імпланти організм дівчинки відторгнув, не було сенсу пробувати встановлювати такий знову. Ми пішли іншим шляхом – використали фрагмент власного хряща з ребра дівчинки. У такий спосіб ми сформували Єві носик», – пояснила лікарка дівчинки, хірургиня Христина Погранична.

Лікарі задоволені результатом операції – Єва може вільно дихати, носик має гарну форму відповідно до віку дитини і розміру голови. Щоб остаточно переконатися, що все гаразд у цієї мужньої дівчинки, кілька днів вона залишалася у лікарні під наглядом всієї мультидисциплінарної команди Центру.

Сьогодні дівчинка вдома, зі слів мами Тані, “літає по хаті і вчить уроки”. А ще допомагає мамі приготувати смаколики для старшого брата, який приїхав з навчання додому, сумлінно виконує домашні завдання, які вчителька відправляє по вайберу, аби не відставати від свого 2 класу.