У Львові масово вручають повістки чоловікам: що відомо

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час мобілізації в Україні військкомати почали масово вручати повістки чоловікам призовного віку не тільки за адресою прописки, а будь-де: на блокпості, на заправці, у місцях відпочинку.

Зокрема, у Львові повістки вручають на проспекті Свободи, площі Галицькій, вулицях Зелена, Личаківська, Городоцька, Володимира Великого та інші.

Також військові у присутності поліцейських ходять по магазинах, ТРЦ, барах та кафе, заправках і зупинках. Зокрема, недавно вручали і на підземній парковці ТРЦ King Cross.

Вручали навіть у маршрутці на Галицькому перехресті, заходять у під’їзди на вул. Гетьмана Мазепи.

Нагадаємо, що на блокпостах, у ресторанах, парках, кафе та інших громадських місцях чоловіки вікової категорії 18-60 років можуть отримати повістку.

Що робити, якщо ви отримали повістку:

  • прибути у РТЦК та СП по місцю реєстрації упродовж вказаного терміну;
  • далі уточнюють особисті дані людини, вивчають особову справу;
  • чоловіка скеровують на військово-лікарську комісію для визначення стану придатності до проходження служби;
  • особа, яка не проходила службу, повинна пройти підготовку за відповідною спеціальністю.

Особа, яка не проходила службу — направляється до навчального центру, де має пройти підготовку за відповідною військово обліковою спеціальністю.

Коли вручають повістку, з собою можна мати паспорт, посвідчення водія, а також можна і використати застосунок “Дія”.

Якщо документів у людини при собі немає, то встановлюється облікові дані і лиш тоді особі можуть вручити повістку. Усі ж інші додаткові дані уточнять тоді, коли людина прибуває у районний-територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький прокоментував рішення працівників військкоматів роздавати повістки у різних громадських місцях, зокрема біля церков.

«Я вважаю, що коли людина йде до церкви, вона іде перш за все до Бога. Тому для цього, я думаю, є і інші місця, де можна роздавати повістки.

Хто не підлягає мобілізації

Перша група

  • заброньовані на період мобілізації органами державної влади, державними чи приватними установами, підприємствами тощо. (бронь – це відстрочка призову на вимогу органів влади чи інших установ для людей, які забезпечують критичні потреби держави та громадян. Людина може бути заброньована не більше ніж на 6 місяців, але така опція доступна не для всіх. 11 березня Головнокомандувач ЗСУ заборонив бронювання військовозобов’язаних, які мають дефіцитні для ЗСУ військово-облікові спеціальності).

Друга група

  •  особи з інвалідністю або ті, кого медкомісія визнала тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я (до 2 місяців з необхідністю проходження повторної комісії). Водночас сюди не входять люди, обмежено придатні до служби.

Третя група: чоловіки і жінки, які:

  • виховують дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
  • утримують дитину з інвалідністю (з видами порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження);
  • виховують повнолітню (до 23 років) дитину з інвалідністю I чи II групи;
  • утримують трьох і більше дітей до 18 років;

Четверта група

  • чоловіки і жінки, які одні виховують дитину/дітей віком до 18 років (також можуть бути призвані лише за згодою і за місцем проживання).

П’ята група:

  • жінки та чоловіки, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи;
  • Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги тощо.

Шоста група

  • чоловіки і жінки, які є опікунами, усиновителями, прийомними батьками, піклувальниками, батьками-вихователями і утримують неповнолітніх дітей-сиріт та дітей, які були позбавлені батьківського піклування;
  • Люди, які займаються постійним доглядом за тими, хто потребує піклування (якщо інші не можуть взяти на себе цей обов’язок);
  • Сьома група: Жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину і чоловіка (дружину), що проходить військову службу;
  • Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції (АТО/ООС) з 2014 року;

Восьма група

  • народні депутати України, Депутати Верховної Ради АР Крим;
  • працівники таких установ: військового управління, військових частин, установ, підприємств та організацій; ЗСУ; Міністерства оборони України; СБУ; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; Національної гвардії України; Служби зовнішньої розвідки України; Нацполіції; Державної прикордонної служби України; Нацгвардії України; Національного антикорупційного бюро України; податкової міліції; Управління державної охорони України; Державного бюро розслідувань; Державної виконавчої служби України.

Дев’ята група

  • студенти, які здобувають фахову передвищу та вищу освіту, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагоги закладів загальної середньої освіти, якщо вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.