Середа, 21 Лютого

У Львові люди вийшли на вулицю, щоб разом почитати книжку про Стуса

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові львів’яни зібралися ввечері на вулиці, щоб публічно прочитати уривки з книги «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Читання відбулись на площі Ринок у Львові, в акції взяли участь близько 70 людей.

Акція була організована ГО «Форум видавців» у співпраці з онлайн-медіа «Свідомі». Ідея заходу належить ініціативі “Відсіч”.

Фото: chytomo.com

Публічно уривки зачитали український поет та письменник, літературознавець Остап Сливинський, програмна директорка Форум Видавців Софія Челяк, засновниця онлайн-медіа «Свідомі» Анастасія Бакуліна та поет, співзасновник Літературне роз’єднання «Грань» Ростислав Кузик.

Модераторкою події стала Марія Кравченко, керівниця пресслужби Форуму видавців.

Після виступу кожного із запрошених гостей було декілька хвилин вільного мікрофона, коли невеликий уривок з книги змогли зачитати усі охочі.

«Ми організували цю подію адже найпростіше, що ми усі можемо зробити для демонстрації незгоди з несправедливим рішенням сyду, – не мовчати. Поширювати подію, закликати людей замовляти книгу та підтримувати видавництво та автора. Я була дуже рада, що люди дотримувались карантинних правил і були усі в масках», – зазначила Марія Кравченко в ексклюзивному коментарі Читомо.

До заходу також приєднались кілька активістів громадської організації «Традиція і порядок», які принесли букет квітів із жaлобною стрічкою і напис «ОПЗЖ». Як пояснили Радіо Свобода активісти, вони у такий символічний спосіб хочуть нагадати Вікторові Медведчуку, лідерові проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя», що не варто наступати на правдиві сторінки історії і свободу слова.