У Львові лікують найбільше дерево міста, якому близько 200 років

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Біла тополя, яка росте у Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького, сягає висоти 30 метрів. Про це журналістам Еспресо-Захід розповів директор Парку Олександр Молодий.

“Роботи розпочалися сьогодні зранку (ред. – 1 серпня). Працюють дві бригади: власне “лікар” – арборист з Києва, який обстежує дерево разом з Олександрою Сладковою (начальник управління екології та природних ресурсів ЛМР, – Ред.), і альпініст, що виконує роботи по обрізанню. Планують почистити сухі та перехрещені гілки, частково омелу, яку вдасться дістати, обробити всі місця зрізу та “рани” спеціальною фарбою та здійснити обстеження усіх пошкоджень”, – відзначив керівник парку.

За словами Олександри Сладкової, це однозначно одне з найбільших дерев міста. Його висота – близько 30 метрів. Та одна з найстаріших, власне, тополь України.

“Є різні варіанти щодо віку цього дерева, але ми схильні вважати, що йому близько 200 років.

Скоріш за все, воно було ровесником нового Стрийського цвинтаря, перші поховання якого датують 1820-ми роками і який був розташований у місці, де зараз верхня частина парку. Саме дерево дуже гарне: з білим стовбуром, сріблястими листочками, то ж, очевидно, що хтось посадив його біля могили”.

“Також це одна з найстаріших тополь в Україні. До речі, справді найстаріше таке дерево є у Рівненській області і йому близько 450 років”, – додав Олександр Молодий.

Версію про те, що дерево пов’язане з історією Стрийського цвинтаря, підтверджує і його локація, а саме те, що воно розташоване в районі Монументу слави з лівого боку від центральній алеї.

Чи вдасться завершити усі роботи впродовж одного дня невідомо, адже дерево велике і багато роботи.

До слова, послуги арбориста будуть оплачені з міського бюджету, а спеціальну велетенську драбину було надано львівськими пожежниками.

Share.