Середа, 29 Листопада

У Львові лікаря звільнили за відмову йти до укриття під час повітряної тривоги. Він відсудив 98 тисяч грн компенсації

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Суд Шевченківського району Львова ухвалив компенсувати лікарю середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі понад 98 тисяч гривень. Його звільнили через відмову йти до укриття під час повітряної тривоги. Про це йдеться у тексті рішення суду.

Так, чоловік звернувся із позовом до Львівський обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де він працював на посаді лікаря з медицини невідкладних станів.

Його звільнили із займаної посади на підставі п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП (одноразове грубе порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності).

Свій позов лікар мотивував тим, що звільнення є незаконним, оскільки його посада не віднесена до жодної з перелічених у цьому пункті категорії працівників.

У суді встановили, що 2 березня час оголошеної повітряної тривоги у Львові між лікарем та директором медичного закладу виник конфлікт через відмову медпрацівника пройти в укриття.

Згідно акту службового розслідування, «лікар з медицини невідкладних станів пункту медицини катастроф грубо порушив свої трудові обов`язки», тож його звільнили.

Суд визнав, що лікар керівник бригади не є керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності, тому до нього не може бути застосовано норми п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України і він не може бути звільнений з роботи на її підставі.

Тому суд ухвалив визнати незаконним та скасувати наказ про звільнення, поновити позивача на роботу та стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі понад 98 тисяч гривень.

Про відповідальність за ігнорування повітряної тривоги

У Верховній Раді 11 липня зареєстрували законопроєкт 7546. Його автори пропонують ввести кримінальне покарання за ігнорування повітряної тривоги.

Відтак, за порушення, яке заподіяло шкоду здоров’ю людей, пропонують карати штрафом до 51 тисячі гривень або ув’язненням до 3 років.

А якщо таке діяння вчинене повторно чи призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, то порушникам загрожуватиме позбавлення волі до 8 років.

Автори законопроєкту нагадали про авіаудар по ТРЦ «Амстор». Вони вважають, що нехтування керівництвом торгового центру оповіщення про повітряну тривогу призвело до загибелі 21 особи та однієї особи, яка залишається зниклою безвісти.