Понеділок, 4 Березня

У Львові лікарі вперше провели забір стовбурових клітин у дитини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру провели перший успішний забір стовбурових клітин у дитини. Ці клітини мають допомогти 4-річному Максиму, якого лікують від нейробластоми. Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру, пише Суспільне.

Команда лікарів готувала пацієнта до процедури упродовж п’яти днів для того, щоб домогтись максимальної кількості клітин у крові. Після цього медики здійснили забір за допомогою спеціального сепаратора, який, пропускаючи кров, відбирає з неї стовбурові клітини, та повертає її назад.

“5 годин, 6 циклів, 3 об’єми циркулюючої крові — і медики отримали достатню кількість матеріалу, який заморозили та помістили у спеціальне сховище з рідким азотом. Зібраний матеріал зберігатиметься у кріобанку клініки при -196° до того часу, коли дитина буде готова до трансплантації”, — повідомляють у лікарні.

Процедура пройшла вдало. Незабаром 4-річний Максим зможе пройти спеціалізоване лікування у Центрі. Йому проведуть високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку.

“Ми — єдина на Заході України дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості збирати стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку. І ми це успішно робимо попри те, що триває війна”, — каже керівник Західноукраїнського медичного центру Роман Кізима.

У клініці до забору стовбурових клітин медики готують ще кількох пацієнтів. Лікування, процес забору та зберігання клітин для родин пацієнтів є безкоштовним. Усі витрати покривають за рахунок державних коштів та благодійних проєктів.