У Львові з’явився незвичний притулок для втікачів від війни, його облаштувала команда з Харкова, яка створювала урбан-парки й розвивала вуличну культуру, йдеться в ТСН.
Команда молодих активістів з Харкова Street Culture & Urban Reform, за допомоги міської ради та партнерів, облаштувала у Львові табір для переселенців зі сходу Urban Camp. До війни команда Street Culture займалася розвитком вуличних культур у Харкові, Києві та інших містах України. Найвідоміший проект, до створення якого залучалась команда Street Culture – це величезний урбан-парк на ВДНГ у Києві. Подібні простори мали відкрити і в інших містах України, у тому числі у Львові, але війна призупинила ці плани, пише zaxid.net.

Фото: zaxid.net
На початку березня частина команди Street Culture переїхала до Львова, у Харкові залишилось лише дві людини. Маючи досвід створення концепції дитячих таборів, команда вирішила створити щось подібне у Львові, але не лише для дітей. Так вдалося облаштувати перший Urban Camp для українців зі сходу, які залишили свої домівки через війну.
Занедбаний двір перетворили в затишну місцину, де можна відпочивати, займатися спортом та творчістю.
Нікіті два тижні і тепер його тимчасовий прихисток в, як тут кажуть, урбан-кемпі. Юлія приїхала сюди з двома доньками Алісою та Кароліною. Чекала на появу сина. Нікіта народився вже у Львові. «Було стільки планів, стільки всього, а в один час все перевернулося, Все подобається, не було б тільки причини, через яку ми тут», – каже жінка.

Фото: zaxid.net

Фото: zaxid.net
Хреститимуть Нікіту співмешканці прихистку. Наталія буде хрещеною, вона опікувалася старшими доньками, поки мама народжувала їм братика.
Один з творців кемпу, засновник ГО Центр вуличних культур (Street Culture) для біженців Єгор Матюхін зустрічає біля входу на територію спортивної школи у Львові. Одну з будівель школи міське управління спорту передало Єгору та його команді для облаштування локації Urban Camp – місця для тимчасового перебування переселенців з гарячих точок України.
Всі мешкають у колишній спортшколі, яку переобладнали під тимчасове житло. Зараз тут живе 35 людей, бокси з ліжками розділені фіранками. Підведені усі комунікації. «Тут в нас душ, сушилки стоять для речей. У нас міні-кухня, їжу до нас привозять безкоштовно, 3 рази на день, але є й плита», – показує Наталія.

Фото: zaxid.net

Фото: zaxid.net
У подвір’ї є баскетбольний майданчик, настільний теніс, місця для відпочинку та навіть свій кінотеатр. Сіру огорожу розфарбували діти та графіті-художники.
Ідея Єгора та його команди, вони облаштовували такі двори у рідному Харкові й інших містах України. «Ми не прихисток – матрас, підлога, пожив, адаптувався, ми захотіли створити нормальні умови. Разом з переселенцями зробили вуличні меблі, наші архітектори створили проєкт меблів, також в нас є кінотеатр на фасаді будівлі», – розповідає Єгор.
Та найбільше уваги – дітям. Їм встановили гойдалки, возять у спорт-клуби, басейн, а сюди запрошують арт-терапевта. Нині діти малюють планети і грають у пальчиковий театр.
Історія цього урбан-кемпу про незламність. Житло Єгора в Харкові не вціліло, але він вирішив, що не можна опускати руки, треба облаштовувати комфорт та затишок там, де ти зараз. Хоча б для того, щоб тут міг народитися маленький Нікіта.
У кемпі загалом одночасно може проживати 35 людей – зараз усі ліжка зайняті. Водночас за словами Єгора, понад 100 людей наразі очікують на те, щоб сюди потрапити, а всього за час роботи кемп уже прийняв понад 200 осіб.
Зараз команда Street Culture збирає гроші та разом з міською радою шукає локацію для другого кемпу у Львові. Водночас волонтери займаються гуманітарною допомогою: збирають їжу, побутову хімію та інше у Львові та в інших точках на заході України і возять все це у Харків.
Зареєструватися на проживання в Urban Camp можна на сайті кемпу — для цього треба заповнити заявку з актуальною інформацією та очікувати на її підтвердження. Підтримати діяльність кемпу, можна зробивши пожертву на спеціальний рахунок.