Середа, 19 Червня

У Львові кардіологи перезапустили серце 101-річної бабусі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські медики врятували 101-річну жінку, яка потрапила до них у критичному стані: з тиском 40/20 мм рт ст і пульсом – до 20 ударів на хвилину

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

За словами медиків, Марії Оробець стало погано два тижні тому: вночі сильно запаморочилося в голові та кинуло у піт. Жінка навіть не могла підвестися з ліжка, тож з останніх сил кликала на допомогу. Її почула онука, яка одразу викликала швидку.

Так далася взнаки її давня хвороба, про яку вона дізналася 16 років тому, коли уперше звернулась за медичною допомогою. Тоді після низки обстежень їй діагностували AV-блокаду, тобто різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня, 17-20 ударів на хвилину.

“Консервативне лікування бабусі уже не могло зарадити, тому спеціалісти встановили їй кардіостимулятор. Відтоді пристрій, що працює як комп’ютер, генерує електричні імпульси для стимуляції скорочення серцевого м’яза. Через сім років його замінили на новий. Однак він теж своє відпрацював”, – розповіли у медоб’єднанні.

Відтак в надважкому стані та з низькою частотою серцевих скорочень “швидка” доправила пані Марію до лікарні св. Пантелеймона.Тиск її був критичним – 40/20 мм рт ст, пульс до 20 ударів на хвилину. Тож медики невідкладно взяли її до операційної та поставили новий, третій за життя жінки кардіостимулятор.

Уже за декілька хвилин стан пацієнтки стабілізувався. І на третій день після втручання вона поїхала додому.