Понеділок, 26 Лютого

У Львові грандіозний фестиваль кави привабив тисячі туристів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Західноукраїнське місто вкотре підтвердило свої претензії на статус “кавової столиці” України.

У Львові майстри приготування кави змагалися в майстерності між собою та дивували кавоманів цікавими вигадками. Зокрема, в одній з кав’ярень пригощали туристів “запаяною” кавою, йдеться в сюжеті ТСН.

“Розважаємо клієнтів, можемо серветку підпалити, щоб добавити екшн”, – зізнається бариста Григорій Онишко. Подруги з Литви бояться хіба що за свої зачіски – вдягають каски, які тут роздають заздалегідь. Запаяна кава – і видовищна, і смачна, особливо карамелізована скоринка, яку роблять саме за допомогою вогню. “Дуже цікаво, але трохи страшно”, – зізнаються клієнти.

В одній з найстаріших кав’ярень Львова каву готують по-східному – у джезві. “Усе саме смачне зібране у цій щільній пінці”, – пояснюють там. Після філіжанки-другої львів’янам і туристам незалежні експерти пропонують проголосувати, де ж вони скуштували найсмачніший напій.

Окремо відбувається чемпіонат серед барист – вони визначають сорти кави на смак. “З кожного трикутника треба вибрати зайву чашку. До прикладу, у вас є дві Бразилії і Кенія – от Кенію треба відставити”, – пояснив учасник змагань Андрій. І хоч у Львова слава кавового міста, несподівано перемагає бариста з Дніпра – Владислав Демиденко. “Після Львова на каву можна їхати в Дніпро”, – жартує організатор фестивалю Андрій Сидор.

Натомість сам Владислав  Демиденко поїде в Барселону – змагатися за Україну на міжнародному конкурсі барист. А от де ж у Львові варять найсмачнішу каву – стане відомо в неділю. Голоси туристів і містян традиційно рахують в останній день фестивалю.   

Кореспондент ТСН Марічка Кужик