У Львові готуються до нової хвилі переселенців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові готуються до нової хвилі міграції переселенців. Наразі у місті пропрацьовують варіанти щодо поселення внутрішньо переміщених осіб. Про це у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня» повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

«Ми повинні бути готовими. Керівник департаменту гуманітарної політики отримав доручення пропрацювувати нові варіанти, куди б можна було поселяти переселенців», — сказав він.

За його словами, є чимала кількість варіантів щодо поселення внутрішньо переміщених осіб. До прикладу, поруч із тимчасовим житлом для вагітних переселенок, що у мікрорайоні Тракту Глинянського, є старі недобудовані будівлі «Львівводоканалу» і ЛКП «Рембуду».

«20 років тому будівлі починали будувати. Ми провели аналіз, зараз цілком можна завершити їх будівництво. Питання у фінансуванні. Для міста доволі складно в такому об’ємі кошти витрачати виключно на ці потреби. Для того, щоб зробити більше, повинні бути державні програми, і тоді ми могли б в значній мірі забезпечити проживання переселенців», — додав він.

Він додав, що найбільший пік навантаження на місто був у перші два-три тижні після початку повномасштабного вторгнення, коли одномоментно до Львова приїхав великий масив переселенців.

«Я вважаю, що в той період місто справилося, і свій обов’язок перед українцями виконало. Після того частина переселенці поїхали до Європи, частина поселилася у Львові. Багато з тих хто приїхав до Львова, вже повернулися назад. Тут відбувається постійна ротація. Я вважаю, що звичайно ще може бути друга хвиля переселенців, але мені дивно, що заява прозвучала в цей момент, коли ми бачимо на фронті більшу стабілізацію», — зазначив він.

Нагадаємо, Кабмін прогнозує нову хвилю внутрішнього переміщення зі сходу на захід України. Вона почнеться напередодні опалювального сезону.