У Львові голова ПАРЄ готував «борщ єднання» з українцями зі всього світу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тоні Кокс готував український «борщ єднання» разом з Євгеном Клопотенком та представниками 13 країн світу, які одночасно долучилися до благодійної акції від Міжнародного штабу допомоги українцям. Про це повідомляє Укрінформ.

«Я зараз розумію одну річ: поки ми готуємо борщ, десь на території України вбивають ваших людей. Це неймовірно страшні речі, які роблять проти вашої нації. Ваш сусід силою вторгнувся у вашу країну. І саме це спричино низку рішень в Раді Європи, де ми працююємо. Бо ми говоримо, якщо сусід напав на сусіда, як це є в Росії з Україною, ми говоримо цьому агресору: до побачення з Ради Європи. Я вірю, що ми знову скоро повернемося до вас і знову приготуємо борщ разом», – зазначив очільник ПАРЄ.

Також до заходу у Львові долучилися представники діаспори із 13 країн світу. Вони одночасно з шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та дослідницею традицій української культури Мариною Соботюк готували український борщ. Помічниками кухарів стали відомі українці – співак Павло Табаков з донькою Анастасією, скрипаль Олександр Божик та телеведучий Ігор Кондратюк.

Проєкт «Український борщ єднання» запроваджений Міжнародним штабом допомоги українцям, який співпрацює з представниками бізнесу, влади та громадськості в Україні та 80 країнах світу.

Мета проєкту полягає в тому, щоб зібрати кошти на 10 тисяч продуктових наборів для українців у критичних точках країни та тих, які тимчасово змушені покинути свої домівки або переїхати через втрату житла. Наразі ініціатори поставили дедлайн – до Великодня.

Передбачається, що проєкт «вирушить» у турне країнами Європи, щоб залучити до акції чим більше благодійників. Найпершою країною стане Польща.

Організатори заходу: Ганна Крисюк, засновниця Міжнародного штабу допомоги українцям, Марина Соботюк, співзасновниця ГО «Інститут культури України», дослідниця традицій української культури, Ігор Дулин, бізнесмен, громадський активіст Львова.