Понеділок, 24 Червня

У Львові двоє дітей oтрyїлиcь чадним газом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Учора, 28 жовтня, у квартирі двоповерхового будинку у Львові двоє дітей отруїлись чадним газом. Їх госпіталізували у міську дитячу лікарню.

Як повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА, випадок трапився у квартирі на другому поверсі будинку на вул. Міхновських, 28, передає ZAXID.NET.

«Квартира обладнана ПГ-4, водонагрівачем та газовим котлом. Під час перевірки встановлено відсутність тяги у каналі водонагрівача та сам водонагрівач в аварійному стані. Аварійна бригада ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинила подачу газу до квартири», — зазначено у повідомленні.

Двох дітей 2014 та 2016 року народження у стані середнього ступеня важкості госпіталізували в МДКЛ.

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Тобто, якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратись чадний газ. Крім того, вітряна погода може спричинити зворотну тягу в димових та вентиляційних каналах, а через це небезпечні продукти горіння не виводитимуться назовні і накопичуватимуться у приміщенні.

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гинe як від задухи.

Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко помeрти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватись.