У Львові до 13 років тюрми засудили переселенця, що здавав позиції ЗСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Переселенець із Донецької області, що здавав позиції українських військових та прибув на Львівщину як вимушено переміщена особа, отримав 13 років тюрми. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури. Про це йдеться у Єдиному державному судовому реєстрі з посиланням на вирок суду.

Прокурори в суді довели, що у травні 2022 року засуджений збирав дані про місця дислокації, пересування та маскування підрозділів Збройних Сил України у прифронтовому Лимані Донецької області.

“До початку травня 2022 року чоловік мешкав у місті Лиман Донецької області і зібрав там інформацію про місця розташування, способи пересування та маскування підрозділів Збройних Сил України. У подальшому чоловік евакуювався у селище Гніздичів Львівської області, де разом з іншими вимушеними переселенцями мешкав у приміщенні місцевої школи”, — йдеться у вироку.

За даними слідчих, сусіди по кімнаті стали жалітися, що він часто вживає спиртне і голосно слухає контент російською мовою. На зауваження чоловік відповідав погрозами, що повідомить координати російським військовим і направить ракети на селище і школу.

Як з’ясували правоохоронці, виїхавши на Львівщину, обвинувачений листувався в заборонених в Україні “Одноклассниках” із бойовиком “ДНР” та інформував його про позиції ЗСУ на території Лиманської територіальної громади.

Чоловіка визнали винним у колабораціонізмі — в допомозі незаконним збройним формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, у веденні бойових дій проти Збройних Сил України (ч.7 ст.111-1 КК). Його засудили до 13 років ув’язнення.