П’ятниця, 19 Квітня

У Львові діятиме Чеський дім в будівлі бібліотеки, яку відремонтують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

17 квітня у місті Львові з візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. В межах візиту у Львівській міській раді відбулося підписання договору оренди нежитлових приміщень, в яких розмістять Чеський дім у Львові. Також Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні зустрівся з міським головою Львова і обговорив можливі спільні до реалізації проекти.

Згідно з договором оренди приміщень, реалізація цього проекту, відновлення медіа теки, відбудеться в два етапи. Буде відремонтовано приміщення, які Чеський дім використовуватиме протягом 2018 року. А до кінця 2020 року планують капітально відремонтувати всю бібліотеку за рахунок інвестиційного внеску Чеського дому.

«Ми працюємо над тим, щоби бібліотеки у місті Львові ставали не лише книгосховищами, а публічними просторами, відкритими для спілкування, для реалізації різноманітних проектів, громадських організацій і просто активних громадян. Таким чином, ми вже маємо Урбан-бібліотеку, сенсотеку, іннотеку. В цьому році будемо відкривати медіатеку, яка поєднана із Maker Space.

Поєднання Чеського дому, який розміститься в частині нашої бібліотеки, буде гарним створенням нового контенту в місті. Надалі будемо разом працювати над проведенням спільних фестивалів, залученням чеських театрів, залученням бібліотечного досвіду Чехії для розвитку наших бібліотек», – зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку.

Протягом останніх років у Львові активно провадить свою діяльність Чеський Центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні. Основними напрямами діяльності центру є вивчення чеської мови та регулярне проведення мистецьких акцій, підготовлених закордонною місією Чеських центрів. Проте досі функціонування Чеського центру у Львові відбувалося на базі нерегулярно орендованих приміщень.

«Представництво Чеського центру звернулося до управління культури з пропозицією звільнити частину фактично невикористовуваних приміщень бібліотеки-філії № 32 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова на вул. Виговського, 79, загальною площею 40,6 кв. м, для надання можливості Посольству Чеської Республіки в Україні орендувати це приміщення, з метою розміщення Чеського дому у Львові. Натомість, Чеський Центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні гарантує здійснити за власні кошти капітальний ремонт всіх приміщень бібліотеки-філії № 32 на вул. Виговського, 79, на загальну суму 2,5 млн. грн. за попередніми підрахунками», – розповіли в управлінні культури Львівської міської ради.

«Договір оренди укладають на 10 років. Сподіваюся, що цей проект буде не лише гарною ініціативою для місця, де зможуть відпочивати наші мешканці, що також дуже важливо, а й, окрім того, місто отримує чудесно облаштовані приміщення, де будь-хто зможе проводити свій відпочинок», – додала Інна Свистун, начальник управління комунальної власності.

Нагадаємо, 7 грудня на сесії Львівської міської ради надали в оренду нежитлові приміщення на вул. Виговського, 79 за місячну орендну плату у розмірі 1 грн. за 1 кв. м. для Посольству Чеської Республіки в Україні.