У Львові діє хаб, де безкоштовно можна отримати крісла колісні, милиці, ходунки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові діє хаб, де безкоштовно можна отримати засоби реабілітації: крісла колісні, милиці, ходунки. Їх безоплатно надають людям, які ще не мають підтвердженого статусу особи з інвалідністю, тож не можуть отримати необхідні речі від держави.

Про це Суспільному розповів старший координатор хабу Юрій Метко.

У Львові на вулиці Стрийській працює хаб асистивних технологій. Туди можуть звертатися люди, які не мають статусу людини з інвалідністю і потребують засобів для пересування. Хаб діє при організації Momentum Wheels for Humanity. Там можна отримати крісла колісні, ходунці, тростини, милиці різних типів, бандажі, крісла для душу.

“Пріоритетною категорією для нас є внутрішньо переміщені люди або військовослужбовці, ветерани, які в результаті військової агресії Російської Федерації, отримали певну травму або захворювання. Це є пріоритетною категорією, але ми можемо надавати засоби всім”, — говорить старший координатор хабу Юрій Метко.

Засоби реабілітації українського та закордонного виробництва. Їх надають дорослим і дітям безкоштовно, каже Юрій Метко. Зокрема, там є різні крісла колісні: активні, низькоактивні та крісла з додатковою підтримкою постави.

За словами Юрія Метка, хаб функціонує з травня 2023 року, за цей час 250 людей отримали засоби реабілітації. Крім того, в хабі проводять навчання для фахівців з реабілітації зі всієї України. Працівники хабу також надсилають засоби для реабілітації у медзаклади в різні міста України, розповідає лідер мобільної команди Віктор Музика.

“Найчастіше люди звертаються за кріслами колісними різного типу, тростинами, милицями. Так само є дуже часті звернення за бандажами на руку. Засобів, на жаль, не вистачає. У першу чергу, не вистачає крісел колісних активного типу. Тому що це досить специфічний і складний технічний засіб реабілітації. Ми намагаємося їх отримати, залучити, докупити, тому що запитів є дуже багато”, — говорить лідер мобільної команди хабу Віктор Музика.

Віктор Музика додає, щоб звернутися в хаб за засобом реабілітації можна безпосередньо за телефонами: +38 066 787 57 66; +38 098 219 66 67. За потреби можливий виїзд фахівців додому чи в медзаклад до заявника в межах області.