Понеділок, 20 Вересня

У Львові частково заборонили червоно-чорний прапор?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати Львівської міської ради сьогодні, 15 лютого, під час засідання сесії майже годину консультувалися з міським головою щодо питання вивішування червоно-чорного прапора у Львові, адже чиновники підготували свою ухвалу, а депутати – свою. Про це повідомляє Гал-Інфо.

Депутати від “Свободи” підготували свою ухвалу “Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території м. Львова”. Йдеться про затвердження переліку дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті борців за незалежність України, у які поруч з Державним прапором України, слід вивішувати у Львові червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу.

Депутати пропонували встановити такі місця вивішування червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу:

• Вежа міської ради на пл. Ринок, 1.
• Будівлі районних адміністрацій міської ради.
• Щогла оглядового майданчика на Високому замку.
• Будівлі комунальних підприємств, установ та організацій на території м. Львова.

Авторка ухвали Мар’яна Батюк заявила: “Моя ухвала відрізняється від вашої тим, що у своїй ви говорите, що червоно-чорний прапор має лише рекомендаційний характер. Не бійтеся і визнайте нарешті наших героїв”.

Цю ухвалу депутати не підтримали. “За” проголосував 31 депутат. Не підтримали ухвалу депутати від фракції “Самопоміч”.

Після цього провального голосування свою ухвалу “Про відзначення на території м. Львова дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України” представив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

“Ми підсилюємо вшанування синьо-жовтого прапору України. Він завжди був об’єднавчим та ключовим, до якого не може дорівнялися жодна символіка”, – заявив Москаленко.

Варто додати, що в ухвалі є суперечливий пункт, який навіть забороняє вивішувати червоно-чорний прапор.

“У пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у м. Львові вивішувати виключно Державний прапор України”, – йдеться в ухвалі.

Депутати хотіли поставити питання доповідачу, але міський голова Львова не дозволив цього зробити і одразу поставив проект ухвали на голосування.

Голосування відбулося. “За” проголосувало 44 депутати.

Депутати від “Свободи” підірвалися з місць і підбігли до Андрія Садового з вимогою пояснити, чому він порушує регламент. Той заявив, що виконав усі домовленості.

“Я витримав усі домовленості. Тримайте слово. Ми домовились”, – сказав Садовий.

Share.