Понеділок, 2 Жовтня

У львівському Охматдиті прооперували однорічного хлопчика із рідкісним генетичним захворюванням

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські медики прооперували Назара з Черкащини, який народився з рідкісним синдромом Денді-Уокера. Через вади обличчя хлопчик погано їв, повільно набирав вагу та часто хворів. Історію дитини розповіли на Facebook-сторінці Охматдиту, пише Суспільне.

Назар із Чорнобаївки Черкаської області народився із розщілиною піднебіння, з 6 пальцями на двох руках та одній нозі. Також в нього виникла гідроцефалія — рідина накопичувалася в голові. Через вади щелепи та обличчя хлопчик не міг добре харчуватися. Тому дуже погано набирав вагу та часто хворів на пневмонію та бронхіти.

“Під час вагітності ми 7 раз робили УЗД і 1 раз навіть МРТ. І жодного разу нам ніхто не сказав, що у дитини є такі вади. Тому, коли синочок народився, то для нас була повна несподіванка. Ми почали консультуватися у різних спеціалістів у Києві, проте, фахову допомогу отримали лише у львівському Охматдиті”, — каже мама хлопчика Наталія.

Через складну супутню патологію та важкий загальний стан медики, до яких зверталася родина, не наважувалися провести пластичну операцію на піднебінні, необхідну дитині. Після консультації в Охматдиті Назара скерували на операцію. Дитині прооперували розщілину твердого піднебіння.

“Ми надзвичайно задоволені. Назарчик як ожив, він почав нормально харчуватися і набирати вагу. Це взагалі не порівняти із тим, що було до того”, — додає мама хлопчика.

Попереду на Назара чекають нові операції.