У львівському музеї “Шевченківський гай” відкрили виставку писанок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відкрили виставку писанок. Там представили близько сотні писанок з Лемківського регіону, які розмалювали сучасні майстри, а також світлини старовинних писанок, які зберігаються у фондах. Про це Суспільному розповів завідувач науково-освітнього відділу скансену Роман Зілінко.

Виставку облаштували в укритті, де відбуваються майстер-класи з писанкарства.

“В музеї ми якраз займаємося тим, що також показуємо дітям, як малювати писанки, як малювали в нас писанки, так і в різних регіонах. І з тією метою, для того, щоби краще і зрозуміліше для дітей це було, ми таку організували невеличку виставку в нашому укритті”, – розповідає Роман Зілінко.

За його словами, загалом у фонді “Шевченківського гаю” зберігають близько тисячі писанок. Їх привезли з експедицій працівники музею, а також подарували колекціонери у різний час. Найбільше там є зразків розписів з Карпатського регіону.

“Символ яйця – це символ зародження життя, весна, новий початок, нове життя і це було в багатьох різних культурах”, — каже Роман Зілінко.

Виставка триватиме до кінця квітня.