Середа, 28 Лютого

У львівському готелі “Турист” демонтували модерністичне панно

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нещодавно у львівському готелі “Турист” демонтували модерністичне панно. У місті назвали це актом вандалізму.

Тим часом власники готелю шукають, кому б то віддати історичний об’єкт, пише 032.ua.

Про це повідомили у спільноті Ukrainian Modernism. Керамічний рельєф оспівував історію міста, а зараз керівництво готелю хоче його позбутися. Представники спільноти зауважили, що керівниця львівського Управління охорони історичного середовища обурилася актом вандалізму та спробувала знайти спільну мову з власниками панно. Втім, з невтішним результатом, тому зараз для нього шукають нове місце.

“Цей системний вандалізм відбувається не тільки через необізнаність — головна проблема в тому, що об’єкти монументального мистецтва збедільшого не існують юридично. І власники будівель можуть робити з ними все, що заманеться”, – вважають представники Ukrainian Modernism.

Зазначимо, на початку жовтня аналогічна ситуація трапилася із монументальним панно “Місто на семи горбах” художниці Галини Севрук у київському готелі “Турист”. На думку керівництва, керамічний рельєф з історією княжого Києва “не вписувалося” в новий інтер’єр. На панно були зображені Ярослав Мудрий, княгиня Ольга, Агапіт Печерський та Клим Смолятич, які прикрашали вхід в готель з дня відкриття у 1987 році. Після публічного розголосу, директор готелю пообіцяв зберегти панно й розпорядитися ним як вирішить Галина Севрук. Авторка вирішила, що вона має залишатися у публічному просторі, тож для нього шукають місце.

Додамо, що готель “Турист” у Львові спорудили ще 1968 року і він був дуже популярним місцем, де зупинялися відвідувачі міста. Розташований у парковій зоні, посеред історичних вілл, недалеко від центру Львова. Власником будівлі є ПрАТ “УкрПрофТур”, за даними YouControl, засноване у Києві з червня 2002 року. Керівником вказаний Сергій Стрілець, засновник – Федерація професійних спілок України. Основний вид діяльності – консультування з питань комерційної діяльності, а також діяльність туристичних агентств та надання інших послуг бронювання.

Нагадаємо, раніше у Львові недобросовісний забудовник знищив модерністичне панно “Море і риби” біля магазиину “Океан”. Тоді у місті розгорівся серйозний скандал, тож вандал мусив власним коштом відновлювати мистецький об’єкт. Після цього у Львові вирішили порахувати усі цінні мозаїки та панно, щоб уберегти від знищення.