Середа, 12 Червня

У львівському ботанічному саду висадять клепарівську череху

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У п’ятницю, 1 квітня, о 12:30 в Ботанічному саду ЛНУ, що на вул. Черемшини, 44, висадять унікальний сорт рослин, що вивели у Львові у XVI столітті – клепарівську череху, пише Твоє Місто.

Ботанічний сад ЛНУ ім. Івана Франка придбав 10 сертифікованих саджанців клепарівської черехи в розсаднику у Польщі, які і будуть висаджені.

Приєднатися до висадки запрошують усіх бажаючих. Як зазначають організатори, цією подією хочуть привернути увагу мешканців Львівщини до історичних локальних сортів, заохотити працювати на відновлення багатих галицьких традицій садівництва та городництва.

Клепарівська череха – унікальний сорт рослин, виведений у Львові у XVI столітті та традиційне для Галичини плодове дерево. Це гібрид черешні та вишні. Черешневі дерева росли у тодішньому передмісті Львова, на Клепарові (сьогодні це Шевченківський район міста, вулиці Клепарівська, Золота, Джерельна). Дерева черехи вирізнялися красою, а плоди смаковими якостями. У ХVІІІ-ХІХ століттях Клепарівські черехи були популярними у світі, тому саджанці активно експортували. Завдяки цьому назву «клепарівська череха» можна знайти у США, Канаді, Німеччині, Польщі. З черех виготовляли соки, десерти, лікери. У 30-х роках ХХ століття черехи пропали через розвиток промислової забудови.