Вівторок, 7 Травня

У Львівській ОВА прокоментували скандал із директором школи на Самбірщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска прокоментував інцидент, який трапився у Верхньояблунськійшколі, коли директору школи Івану Січакові довелось бігати класом, втікаючи від щонайменше десятка обурених людей, інформує LMN.

Зокрема, Олег Паска повідомив, що раніше, департамент рекомендував відділу освіти Боринської територіальної громади, яка є засновником школи, форму наказу для звільнення директора Січка, та звертався до філії Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення інституційного аудиту у школі. Проте звернення департаменту не врахували.

Тоді департамент повторно звертався до Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення аудиту та до Боринської громади – щодо проведення сесії для заслухання звіту від директора.

«З початком збройної агресії російської федерації проти України у цій школі загострився конфлікт з огляду на те, що директор школи публічно підтримував одну з релігійних організацій, яка має центр у москві. Це дуже не подобається батькам. Крім того, це, звичайно, є порушенням закону про освіту, який передбачає відокремленість школи від церкви. Почали приїжджати поранені захисники, були трагічні ситуації у цьому селі, пов’язані з війною, і емоції людей справедливо посилилися. Цей директор школи раніше працював заступником голови адміністрації за часів президента Януковича», – зазначив Олег Паска.

Торік, коли представники департаменту навідались у цю школу, то там були розбиті вітрини, стенди, присвячені Олегу Ольжичу, який у свій час брав шлюб у цьому селі, їдальня була у жахливому стані. За словами Олега Паски, це стало причиною для звільнення Івана Січака із посади директора закладу. Тому департамент порадив форму наказу про його звільнення місцевому відділу освіти.

Однак відділ освіти Боринської територіальної громади вважав іншими підстави для звільнення і наказ був зовсім іншим й мав іншу форму, ніж та, яку рекомендував департамент освіти і науки ЛОВА. Як наслідок, це призвело до того, що Іван Січак виграв справу у суді.

«Тепер емоції людей пішли по новому колу. Я вважаю, що причиною цього є те, що місцевий відділ освіти і місцева громада як засновник неналежно реагують на все, що відбувається. Тому велике прохання департаменту освіти і науки ЛОВА до Боринської територіальної громади зібратися на сесію, заслухати звіт цього директора. Є всі підстави для того, щоб в результаті звіту ухвалити рішення про звільнення його з роботи і оголосити наступний прозорий та відкритий конкурс», – додав Олег Паска.

Він повідомив, що ще раз звернувся до Державної служби якості освіти у Львівській област, аби позачергово провести інституційний аудит в цій школі.

Крім того, Олег Паска заявив, що департамент не має повноважень звільнити директора чи відсторонити його від роботи, натомість це може зробити лише засновник школи – Боринська територіальна громада.

Нагадаємо, що свого часу Іван Січак був депутатом «Партії Регіонів» та прихильником московського патріархату. Кілька років він пропрацював у Турківській районній адміністрації. А пізніше став директором Верхньояблунського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів.

Однак, мешканці Верхньої Яблуньки були цим незадоволені. Тому, минулого року навесні на спільних зборах вони прийняли рішення про звільнення з Верхньояблунської школи І-ІІІ ступенів директора та вчителів. Мешканців обурювало те, що попри російське вторгнення директор та його сім’я продовжували відвідувати богослужіння у храмах УПЦ московського патріархату. Йшлося також і про булінг з боку директора.

Відтак, торік у жовтні Турківський районний суд прийняв рішення про звільнення Січака з посади директора школи через фізичне та моральне насильство над дітьми. У матеріалах справи йшлось про щонайменше 3 випадки булінгу школярів.

Але уже в червні цього року Іван Січак поновився на посаді за рішенням Турківського районного суду. Більше того, суд зобов’язав відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради виплатити йому 6 тисяч гривень компенсації за незаконне відсторонення, 387,3 тисяч гривень невиплаченої зарплати та ще 6 тисяч гривень моральної шкоди, тобто, майже 400 тисяч гривень.

З початком нового навчального року в школі знову розгорівся скандал. На відео, опублікованому у соціальних мережах видно, як Іван Січак втікав від обурених людей.

Пізніше з’явилось ще одне відео, на якому, ймовірно, мешканці с. Верхня Яблунька розповіли, що майже 2 місяці вчителі не ходили на роботу, їм не виплачували заробітну плату, але їх змусили у добровільно-примусовому порядку заповнювати шкільні журнали, незважаючи на те, що діти не ходили до навчального закладу.

Крім того, нам стало відомо, що у школі, працюють родичі Івана Січака – доньки та сестра, які вочевидь на його стороні. Більше того, за словами місцевої мешканки, Іван Січак почав залякувати своїх працівників звільненням, якщо ті не будуть його підтримувати. 8 вчителів, які виступили проти, він таки планує звільнити із посад.

Водночас, обурені люди перестали пускати своїх дітей до школи, адже хочуть, аби Івана Січака звільнили із посади директора школи. Та й самі школярі не хочуть ходити до навчального закладу, зважаючи на релігійні погляди Січака. Під час візиту заступника голови селищної ради та начальниці відділу освіти на уроках були присутніми лише 13 дітлахів.

Голова Боринської селищної ради Михайло Шкітак у коментарі LMN повідомив, що він нічого не знає про цю ситуацію, а незадоволення людей – не є підставою для звільнення Івана Січака із посади. А начальниця відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Оксани Манюх взагалі відмовилась коментувати цю ситуацію.