У Львівській області в шахті планують створити музей і проводити там екскурсії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вугільній шахті «Лісова», що знаходиться в смт. Сілець у Львівській області, планують створити музей і проводити там екскурсії для туристів. Глибина шахти складає 530 метрів.

«Наша область пропонує медичний та оздоровчий туризм, а також екологічний, активний, пізнавальний, релігійний, гастрономічний. Ми подумали, а чому б не запропонувати мандрівникам індустріальний туризм? Багато ж туристів шукають справжніх експериментів, нових емоцій, цікавляться процесами виробництва».

Представники адміністрації подивилися виробки й обладнання шахти та переконалися, що там можна робити екскурсійні тури.

«На території можна було б навіть створити музей з експозиціями, сувенірну продукцію й бренд. Важливим є розуміння механізму погодження дозволів на проведення екскурсійної діяльності в шахтах. Адже в цій ідеї основне – це безпека туристів».

Довідка:

ДВАТ “Шахта «Лісова» (до 2001 року – Шахта №6 «Великомостівська») відокремлений підрозділ державного підприємства ВО ДКХ «Львіввугілля» у Львівсько-Волинському кам’яновугільному басейні. Розташована у селі Сілець, Сокальського району Львівської області.

Фактичний видобуток вугілля 1489/973 т/добу (1990/1999). У 2003 р. видобуто 120 тис. т вугілля. Максимальна глибина 515 м (1998). Протяжність підземних виробок 51,2/42,4 км (1990/1999).

29 травня 2019 року о 3-й годині 05 хвилин внаслідок обвалу порід покрівлі зaгинyли двоє гірників – Михайло Турко 1997 року народження і Михайло Павлик 1971 року народження.

Шахта “Лісова” згадується у третьому сезоні серіалу Слуга народу. За сценарієм фільму, на шахті стався вибyх і головний герой серіалу Володимир Зеленський, у ролі президента, туди вирушив. За збігом обставин, як реальний президент України він відвідав саме цю копальню у Львівській області, на якій зaгинyли двоє гірників.

Share.