У Львівській області після гучного весілля зафіксували спалах коронавірусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львівській області після великого весілля, яке відбулося минулими вихідними, впродовж тижня почали реєструвати на КОВІД нових хворих-гостей свята. Про це у Facebook повідомила лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко. Вона не уточнила де саме це сталось, але наводить наступну інформацію.

«Запросили 180 осіб. З них 50 одразу знайшли причини й відмовились, а 130 пішли святкувати у кафе. Про соціальну дистанцію, звісно, ніхто не згадував. В масках їсти незручно, танцювати теж… Усі сподівалися, що на весілля прийшли лише здорові (тест на вході з негативним ПЛР ніхто не вимагав).

Але через 4 дні виявили першого хворого з родини молодого. Думали, що застудилися через кондиціонер. Згодом кілька осіб з родини молодої.

Декілька людей відразу потрапили у лікарню з двобічною пневмонією. Лабораторія підтвердила COVID-19. Історія триває. Випадки захворювання продовжують реєструватися і серед гостей та їх родин», – поінформувала Тімко.

«Молодята обурювались: Який карантин? Ми себе добре почуваємо. Ми їдемо на море! Один з гостей не захворів, а у реанімацію згодом потрапила його старенька мати, яка з хати не виходила останні кілька років… Коронавірус існує. Дуже легко передається від людини до людини. При звичайній розмові у тому числі», – додала вона.

У зв’язку з цим лікарка вкотре закликала дотримуватися карантинних обмежень.

«Сьогодні зранку [ред. ранок 8 серпня] у лікарнях області 1247 людей,100 в реанімації. 28 на апараті ШВЛ. Щодня збільшується кількість людей, чиє життя зaбрав коронавірус. Вірус не вибирає: бідний чи багатий, здоровий чи з купою супутніх хвoроб. Власне життя тих, хто має супутні, часто обривається. А ці люди когось кохали, мали плани на майбутнє життя, їх допомоги потребували діти і онуки.

Нехтуючи правилами карантину (соціальна дистанція, маска, гігієна рук), ви кaлiчите чиїсь долі. Подумайте про це, коли ідете на гучне весілля, їдете на озеро з великою кількістю людей, збираєте компанію на день народження», – зазначила вона.

Як повідомлялося, у Львові та на Львівщині підтверджено 10 851 випадок інфікування коронавірусом, з них 302 – летальні. За останню добу, станом на 9 серпня, виявлено 125 нових випадків.

Загалом в Україні станом на 9 серпня зафіксували 80 949 випадків зараження коронавірусом, з них за останню добу – 1199.

Share.