Четвер, 18 Квітня

У Львівські опері прокоментували інцидент із працівниками, які не повернулися з-за кордону

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська національна опера проводить розслідування, щоб встановити причини, через які двоє балетних артистів не повернулися в Україну після закордонних гастролей. Про це повідомили на сторінці театру на Facebook, передає Твоє місто.

Під час нещодавньої зустрічі трупи балету обговорили цей випадок, який отримав широкий резонанс у ЗМІ. Йшлося про те, що зниклими були Андрій Михаліха, Юлія Михаліха-Ром та Богдан Ключник.

Однак вже стало відомо, що Юлія Михаліха-Ром повернулася до України та роботи в театрі.

На кінець лютого, при спробі знайти на сайті опери інформацію про цих артистів, їхні профілі були відсутні або видалені. Однак 1 березня сторінка Юлії Михаліхи-Ром була відновлена.

Театр також повідомив, що щодо інших двох артистів здійснюється офіційне службове розслідування відповідно до трудового законодавства, для з’ясування причин їхніх дій.

Нагадаємо, що після завершення місячних гастролей балетної групи Львівської опери в Естонії та Фінляндії, де вони виступали з балетом «Дон Кіхот» Мінкуса, троє учасників трупи не повернулись до України. Серед них були провідний соліст Андрій Михаліха, його дружина Юлія Михаліха-Рома, а також балетмейстер Богдан Ключник.

Андрій Михаліха був задіяний у багатьох виставах театру (у його репертуарі було понад 20 провідних партій). Зокрема у відновленому балеті «Даремна обережність» він виступав у ролі Марцеліни. У балеті «Дон Кіхот» він танцював партію Еспадо. Зараз на сторінці балету його прізвища серед виконавців немає. Як і прізвищ Юлії Михаліхи та Богдана Ключника.