У Львівобленерго роз’яснили ситуацію з вуличним освітленням під час відключень електроенергії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Рішення про вимкнення чи включення вуличного освітлення належить виключно в компетенції місцевих органів влади. Про це повідомляє “Львівобленерго” на своїй сторінці у Фейсбуці.

Як пояснили у “Львівобленерго”, причиною відключень електроенергії у всіх регіонах України є масові ракетні обстріли російськими окупантами енергетичних об’єктів – електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.

Навіть якщо подачу електроенергії відновили після обстрілів, то це не означає, що в електромережі все добре. Резервні схеми не витримують великого навантаження, яке тільки зростає із похолоданням.

Саме тому застосовуються аварійні та планові вимкнення світла.

Причинами того, що не у всіх абонентів вимикають електроенергію, є:

– під час формування графіків насамперед враховується наявність на лінії електропередачі об’єктів критичної інфраструктури, медичних закладів, а також можливість швидкого оперативного відключення та включення електроенергії, оскільки це безпосередньо впливає на запобігання розвитку системної аварії;

– конфігурація розподільних електромереж побудована таким чином, що частина споживачів можуть бути підключені до лінії, від якої заживлено об’єкт критичної інфраструктури, якого не вимикають, через це електроенергія присутня й у цих споживачів;

– важливі об’єкти критичної інфраструктури до графіків аварійних відключень та графіків погодинного відключення не потрапляють;

– ПрАТ “Львівобленерго” не вмикає/вимикає вуличне освітлення, це питання в компетенції місцевих органів влади;

– вивіски магазинів чи окремі будинки використовують електроенергію через наявність альтернативних джерел живлення (генератори, акумулятори).

Нагадаємо, сьогодні на території Львівської області діють графіки погодинних відключень електроенергії, а також у деяких районах можливі екстрені аварійні відключення світла.