Вівторок, 21 Травня

У «Львівелектротрансі» модернізували ще один тролейбус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З ремонтних майстерень виїхав вже 6-ий капітально відреставрований тролейбус «Шкода 14 Т». Його повністю модернізували своїми силами «Львівелектротрансу». Про це пише Zaxid.net.

Ігор Гнатьо підходить до свіжовідновленого тролейбуса як до рідного. Саме на цій машині із бортовим номером 569 вони разом трудяться вже 18 років. Після повного капремонту його Шкода ‒ як нова копійка. І не скажеш, що це тролейбус 1989 року випуску.

«Легша стала в управлінні. Салон менше гримить. Бо то все дрижало, а так тихенько йде по дорозі», ‒ говорить водій тролейбуса.

Салон старого тролейбуса пана Ігоря також не впізнати.

«Підлога залатана, немає дір. Сидіння поміняні гарні, чистенькі. І вікна теж нові», ‒ додає керманич тролейбуса Ігор Гнатьо.

Це вже 7-ий та 8-ий тролейбус, який ремонтують самотужки у боксах «Львівелектротрансу». Саме оголюють чергові заіржавілі скелети. Очі бояться, а руки роблять ‒ жартують майстри.

«В основному нам важливо, щоб була ціла несуча рама кузова і лонжерони поперечні. Є моменти, де вони мають пошкодження від старості і корозії, але якщо це у незначних місцях, то ми їх відновлюємо так само», ‒ розповідає головний інженер тролейбусного депо Богдан Лата.

У експериментальних перших моделях тролейбусів закрався брак ‒ підтікала стеля. Зараз цю хибу прибрали зовсім.

«Було прийнято рішення замінити перекриття на водостійке. А на всіх моделях наступних ми перекриваємо повністю дах новою бляхою», ‒ підкреслює головний інженер тролейбусного депо.

Дати нове життя безнадійному металобрухту коштує в межах 650 тисяч гривень, розповідає керівник комунального підприємства. Це в десятки разів менше ніж вартість нового «Електрона». Щоправда, Михайло Сидорович твердить, що оновлювати рухомий склад підприємства будуть і надалі у різний спосіб.

«Подібні речі ми робимо і з трамваями. В нас теж є відремонтовано 6 вагонів. Ремонтується сьомий. Звичайно, потрібно купувати новий транспорт, але нові транспортні засоби це є для міста доволі велика розкіш», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET керівник ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

А математика проста. Бюджет нового трамвайного вагона ‒ мільйон євро, відновленого ‒ 25 тисяч. Тролейбус трохи дешевший, але теж різниця суттєва ‒ близько 180 тисяч євро.

До кінця року у Львові підприємство «Львівелектротранс» хоче модернізувати два тролейбуси. Про це  розповів директор ЛКП «Львівелетротранс» Михайло Сидорович, передає кореспондент Львівського порталу.

Окрім цього директор підприємства зазначив, що в наступному році планують модернізувати 18 тролейбусів.

«На підприємстві є понад 70 тролейбусів. У наступному році плануємо відремонтувати усі «Шкоди», які є підприємстві, і які вартують уваги, аби їх відновлювати. А до кінця року плануємо модернізувати ще два тролейбуси», – сказав Михайло Сидорович.

© portal.lviv.ua

Також він нагадав, що «Львівелектротранс» втрачає чималі кошти через те, що львів’яни не оплачують за проїзд.

«Для міста необхідно купувати нові транспортні засоби, але нові транспортні засоби для бюджету Львова це досить велика розкіш. Ми мусимо дуже шанувати наш електротранспорт і зі свідомістю ставитися до оплати за проїзд. Адже в результаті того, що громадяни не оплачують за проїзд підприємство втрачає в рік понад  40 мільйонів гривень. А за ці кошти можна придбати 3-4 нових тролейбуса», – додав він.