Вівторок, 10 Вересня

У львів’янина під час обстеження перед ВЛК виявили ВІЛ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’янин проходив обстеження перед військовою службою і в нього виявили ВІЛ. Знання статусу спростило діагностику і дало лікування, коли чоловік захворів на туберкульоз і небезпечну пневмонію. 36-річний львів’янин Ігор (ім’я змінене) працює укладчиком асфальту. Чоловік має напружений робочий графік і зовсім мало часу на себе.

В один із робочих днів до Ігоря під час роботи завітали працівники ТЦК. Тут же, на об’єкті, де Ігор укладав асфальт, йому вручили повістку. Завдяки військовим львів’янин розпочав медогляд і зробив швидкий тест на ВІЛ. Тест виявився позитивним, відтак його скерували у Центр інтегрованих медико-соціальних послуг. Ігор не відмовився від знайомства з медиком у нашій поліклініці на Лемківській, 28. І це було правильне рішення.

У поліклініці Другого медичного об’єднання Львова на вул. Лемківській Ігор отримав підтвердження діагнозу, йому призначили антиретровірусну терапію. Однак він недооцінив масштаб проблеми і відмовився від допомоги. З цього моменту все пішло не так. Чоловік міг приймати 1 таблетку до кінця життя і жити своє щасливе життя, але Ігор вирішив складніший шлях.

До медичних фахівців Ігор повернувся через 4 місяці, коли уже не міг дихати самостійно. Звернувся в Центр інтегрованих медико-соціальних послуг так, як недивлячись на наявність декларації з сімейним лікарем, ніколи до нього не звертався.

Легені Ігоря руйнував дисемінований туберкульоз з пневмоцистною пневмонією. Усе почалося невинно – заважав працювати вологий кашель і температура 38,5 С, дуже скоро Ігор уже потребував кисневої підтримки, бо не міг самостійно дихати. Так буває, коли організм виснажений ВІЛ, приєднуються інші інфекції, цей стан називається коінфекція туберкульоз/ВІЛ. Єдине питання Ігоря до лікарів було: “А я буду жити?”. Питання Ігоря правильне, бо дуже часто люди з ВІЛ помирають від туберкульозу і пневмоцистної пневмонії без підтвердження діагнозу і їм не призначають вчасно лікування.

Медики спрацювали швидко, адже знали про статус Ігоря і швидко прийняли всі необхідні рішення, щоб його врятувати. Пацієнта перевели в Центр легеневого здоров’я, йому надають всю необхідну допомогу. Лікарі прогнозують, що легені відновляться.

“Далі Ігор мусить пожиттєво приймати антиретровірусну терапію. Це 1 таблетка на день, але це можливість мати повноцінне життя”, – каже завідувачка Центру інтегрованих медико-соціальних послуг, інфекціоністка Олена Павлишин.

Нагадуємо, у поліклініках Другого медичного об’єднання Львова тестування на ВІЛ безкоштовне, його можуть пройти усі бажаючі.