Середа, 28 Лютого

У лютому НБУ вводить в обіг нові 200 гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Національний банк України презентував нову банкноту номіналом 200 гривень. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку, пише ІА ZIK.

Як зазначається, дизайн нових 200-гривневих купюр нагадує інші сучасні банкноти. Попри це основне зображення залишилося за зразком 2017 року, проте змінилося розташування портрету української письменниці з правого боку у центр купюри.

“За дизайном вона наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку)”, – йдеться у повідомленні.

Також зміни не відбулися у розмірі купюри та її кольоровій гаммі. Зокрема, розмір нової банкноти становить 75 x 148 міліметрів, як за старим зразком.

До слова, на купюрі будуть створені рельєфні елементи, шорсткість яких відчуватиметься на дотик. Кріма цього, буде присутній елемент у вигляді двох смуг для людей з вадами зору.

За попередньою інформацією, в обіг нові купюри введуть з 25 лютого 2020 року.

Нагадаємо, нещодавно у Національному банку України розповіли, які банкноти в Україні підробляють найчастіше. Зокрема, підроблені купюри найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій тощо.