Вівторок, 21 Травня

У Львові збирають волосся на перуки онкохворим дітям

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ініціативу Hair for Share запустили кілька львів’янок у співпраці з благодійними фондами, що опікуються хворими дітьми, пише Tvoemisto.tv.

У Львові з’явилась ініціатива Hair for Share, метою якої є допомога онкохворим дітям, які внаслідок хіміотерапії втрачають волосся.

Така ідея виникла у львів’янок Людмили Крижановської, Олени Крижановської, Анастасії Набокової, Дарії Шкіль, Вероніки Саврук та Марії Маковецької у співпраці з благодійними фондами «Крила Надії» (Львів) і «Таблеточки» (Київ).

«Ми вирішили поділитися своїм волоссям та подарувати його дітям. У нас є майстри, які сплетуть перуки, тому крок за кроком ми зможемо потішити маленьких героїв й зробити процес лікування комфортнішим й легшим», – кажуть засновниці.

Щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся чотирьом дівчатам. Його довжина має бути щонайменше 20-25 см, воно має бути доглянутим: може бути фарбоване, але не пошкоджене. Вартість виготовлення перуки коливається від 8 до 15 тис. гривень.

«Нам вдалося знайти майстрів, які, дізнавшись про акцію, погодилися виготовити їх за 4 тис. грн. Онкохворим діткам зазвичай підходять перуки лише з натурального волосся, оскільки на синтетичні матеріали у них може бути алергія», – кажуть у Hair for Share.

Щоб допомогти дітям, які пройшли хіміотерапію, можна обстригти та пожертвувати на перуку своє волосся або перерахувати кошти на виготовлення перук БФ «Крила надії» (ПриватБанк – 5169 3305 1136 7333, призначення платежу – «на перуки»). Також людей закликають ділитись інформацією про акцію в соціальних мережах з хештегом #HairForShare.

«Перед зрізом волосся необхідно помити і гарно висушити волосся, розділити його на максимальну кількість хвостиків і обрізати. Якщо ви фарбували своє волосся, просимо вас написати на аркуші паперу та додати листок до пакунку з волоссям, якою фарбою (колір та назву бренду). Якщо фарбували хною, теж вкажіть, будь ласка. Якщо у вас кучеряве волосся, будь ласка, вкажіть це також на акруші паперу і додайте листок до пакунку. Кожний хвостик загорніть в окремий аркуш паперу, так щоб волосся не заплуталося. Підходять також хвостики, старі шиньйони та перуки “з шафи”, але не старші за 5 років, адже ті, які лежать довше мають специфічний запах, який важко вивести». – пояснюють у Hair for Share, як правильно обстригти волосся.

У Львові дружнім перукарями проекту є Оленка Мазурок, Ірина Попович та Hair Factory Lviv, у Києві – Максим Нестеров.