Середа, 12 Червня

У Львові зацвіли «казкові квітки ельфів»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові зацвіли квіти ельфів. Завдяки чималій кольоровій гамі і невибагливості, ця рослина стала справжньою знахідкою для створення декоративних садових композицій. Про це повідомив Ботанічний сад Львівський Національний університет ім. Івана Франка.

«Ось і надійшла пора цвітіння однієї з найбільш незвичних рослин наших садів, яку, за її чудернацький вигляд, нерідко називають «казковою квіткою ельфів». Втім, для більшості з нас рослина відома, як орлики. Її українська i наукова назва (Aquilegia), походять від латинського слова «aquila», що означає «орел». Милуючись рослиною, легко зрозуміти, чому це так: квітка має загнуті шпорці, що віддалено нагадують голову чи кігті цього граціозного птаха», – йдеться у повідомленні.

Виявляється, у християнстві орлики здавна вважались квіткою Святого Духа. Їхні квіткові пелюстки символізували святі дари. Тому рослину можна побачити як на середньовічних біблійних гравюрах, так і на художніх полотнах пізніших часів.

«З іншого боку, вочевидь через красу та незвичність, орлики розглядали символом спокуси та жіночої зради і дарували лише куртизанкам. Крім того, за подібністю квітки до шапки блазня, в середньовіччі вони символізували і дурість. Тому, якщо хтось хотів вишукано натякнути іншому на його «недалекість», міг легко це зробити, вручивши «жертві» букет орликів. Втім, окрім символізму, в минулому рослина мала й цілком земне застосування», – додали у Ботанічному саду.

Цікаво, що завдяки яскравому забарвленню квіток, з них робили чорнило та фарби для забарвлення тканин, а також використовували для лікування та вживали у їжу в якості приправи. Однак, зважаючи на отруйність орликів, з останнім експериментувати не варто!