П’ятниця, 1 Березня

У Львові запрацював перший світлофор, що фіксує швидкість руху авто

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На вулиці Кульпарківській, на в’їзді в місто Львів, встановили перший у Львові сенсорний світлофор, що фіксує швидкість руху автомобілів.

Він регулює вмикання червоного або зеленого світла ще за 600 метрів до в’їзду в місто. Про це повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

За словами Ірини Маруняк, завдання інтелектуального світлофора – унеможливити ДТП і дисциплінувати водіїв дотримуватися правил дорожнього руху.

«На в’їзді в місто зі сторони вул. Кульпарківської були часті ДТП. Тому на міській комісії з безпеки дорожнього руху розглядали це питання, і було рекомендовано встановити світлофор. Це вперше у Львові ми встановили інтелектуальний світлофорний об’єкт», – розповіла Ірина Маруняк.

За 600 метрів до світлофора встановили сенсор, який фіксує з якою швидкістю рухається автомобіль. За 300 метрів до світлофора розміщений ще один сенсор і табло, які також визначають і показують швидкість руху машини.

«Якщо швидкість більша 60 км, то на світлофорі загоряється червоне світло. Відповідно, машина мусить зупинитися. Якщо ж авто їде зі швидкістю меншою 60 км, то горить зелене світло, і водій спокійно заїздить у місто», – пояснила Ірина Маруняк.

На в’їзді в місто також встановили дорожні знаки, які показують, якою має бути швидкість руху авто.

За словами Ірини Маруняк, зараз світлофор працює в тестовому режимі. Після введення його в експлуатацію світлофор передадуть на баланс ЛКП «Львівавтодор». Вартість такого світлофора 1,262 млн грн.

«Якщо його робота покаже хороші результати, то в перспективі, за рекомендацією поліції, такі світлофори можуть бути встановлені і в інших місцях міста, де трапляються часті ДТП, і є небезпека для мешканців під час дорожнього руху», – додала Маруняк.