П’ятниця, 24 Вересня

У Львові запрацювала перша в Україні «Wiki»-бібліотека

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові відкрилася перша в Україні сучасна інтерактивна Wiki-бібліотека. Про це йдеться на сайті Львівської міської ради.

Відтепер всі діти та дорослі можуть не лише почитати цікаві книжки, а й навчитися писати чи редагувати статті у Вікіпедії – загальнодоступній вільній багатомовній онлайн-енциклопедії.

© Khrystyna Protsak

Надсучасна медіатека Wiki поєднує в собі комфортний простір розміром 175 м² для читання, обговорень, надихаючих лекцій і зустрічей. Сюди можуть приходити як діти, так і дорослі. Концепція Wiki-бібліотеки інспірована ідеями Вікіпедії щодо відкритого простору для всіх, де кожен може стати активним учасником його творення.

© Khrystyna Protsak

Також медіатека Wiki буде неофіційним «штабом» вікіпедистів Львова. Саме тут вони планують регулярно зустрічатися для дискусій на актуальні теми з розвитку енциклопедії українською мовою.

“Це тільки перший крок великого комплексу Lviv Open Lab. Це найбільша медіатека тут, де будуть збиратись дослідники Вікіпедії. Вона зроблена за прикладом таких найсучасніших медіатек, які відкриваються в світі”, – вважають у Львівській міській раді.

© Khrystyna Protsak

Wiki-бібліотека запрацювала згідно програми «Львів 2020». Місцеві чиновники хочуть, аби в кожному районі міста була сучасна медіатека.

“Щоб бібліотека стала не лише книгозбірнею, а місцем зустрічей, активного відпочинку та своєрідною коворкінг-зоною”, – йдеться у повідомленні органу місцевої влади.

Share.