П’ятниця, 19 Квітня

У Львові зафіксували зимову блискавку.: синоптики роз’яснили незвичне явище

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У середу, 22 січня, вночі в окремих районах Львова можна було спостерігати зимову грозу. Зокрема, свідки зазначили, що бачили блискавку.

Як повідомила у коментарі кореспондентці 032.ua тимчасово виконуюча обов’язки начальника відділу метропрогнозів Львівського гідрометцентру Олена Смалюх, метеостанція не зафіксувала блискавку.

Натомість, синоптикиня зазначила, що спосперігала це незвичне явище для зими. Також у мережі Facebook дописувачі підтвердили цей факт та обговорюють його.

Як розповіла Олена Смалюх, зимові блискавки – явище рідкісне, однак досліджуване. На Львівщини зимові грози бувають рідко. Вони спостерігаються тоді, якщо на землі температура близько 0°, а на висотах надходить холодне арктичне повітря. Також варто зазначити, що грозу можна було побачити лише в окремих районах міста.

Синоптикиня зауважила, що це явище непрогнозоване, воно виникло у Львові тому, що наразі клімат змінюється надзвичайно швидко.

Як стало відомо Форпосту, ця ж блискавка, 22 січня о 21:44 год., влучила у літак рейсу PQ 812 “Париж-Львів” авіакомпанії SkyUp. Як повідомив Ігор Зінкевич, у літак вдарив розряд від блискавки. Усі пасажири та сам борт є цілими та неушкодженими. Літаки мають спецобладнання з погашення зарядів і такі ситуації стаються, але не є проблемою. По прильоту у Львів провели обов’язковий техогляд для таких випадків. Літак технічно справний і уже знову в роботі”, – написав він.