Понеділок, 20 Травня

У Львові з’явилося ресторанне меню для незрячих

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У п’ятницю, 14 грудня, в одній з львівських кнайп «Пструг, хліб та вино» (вул. Братів Рогатинців, 49) з’явилося меню-шрифтом Брайля, передає westnews.info.

Про ідею створення першого меню шрифтом Брайля кореспондентка WN розпитала у керівника відділу PR та комунікацій Холдингу емоцій «!FEST» Тараса Маселка.

«Ідея народилася в дискусії про інклюзію в місті. Ми не чекаємо черги незрячих людей в закладі, але це додатковий крок, аби цим людям було комфортно жити. Тут не говориться про прибуток, лише соціальна відповідальність», – розповів Тарас Маселко.

Фото: Мирослав Пархомик

Заклад, для якого розробили меню для незрячих, обирали не рандомно, а за критеріями: рівень шуму в закладі, одноповерховість та зручний і безпечний вхід для людей з вадами зору.

Фото: Мирослав Пархомик

Над створенням меню для незрячих команда холдингу «!FEST» та ресурсний центр для осіб з особливими потребами НУ «Львівська Політехніка працювали понад півроку.

Фото: Мирослав Пархомик

Меню має 37 сторінок, де окрім страв незрячі відвідувачі можуть почитати про історію закладу.

Як зазначила керівник ресурсного центру “Львівської політехніки” Оксана Потимко, яка сама втратила зір, відколи стали запроваджувати інклюзивну освіту, незрячі люди починають звикати до відкритості. Це не означає, що всі вони підуть у ресторан, хоч ціни там доступні. Натомість це станеться тоді, коли вони усвідомлять, що справляться там, бо є меню і офіціанти, які знають як прийняти замовлення.