У Львові вшанують пам’ять Василя Сліпака онлайн-концертами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

29 червня в межах ІV Відкритого міжнародного музичного маратону пам’яті Василя Сліпака відбудуться два онлайн-концерти у Львівській національній філармонії. Про це повідомила пресслужба філармонії.

“Завершать вікенд трансляцій дві події пам’яті видатного українця – Василя Сліпака. Перший концерт матиме назву «Молитва для Василя». У виконанні Олени Мацелюх (орган), Камерного хору «Gloria», які виступлять під орудою Володимира Сивохіпа, прозвучать духовні твори композиторів ХХ-ХХІ століття: Петеріса Васкса, Едварда Елґара та Арво Пярта. Розпочнеться він 29 червня о 18.00.

А о 19.30 цього ж дня у виконанні відомого львівського подружжя піаністів, Оксани Рапіти та Мирослава Драгана, прозвучить відома композиція французького митця ХХ століття – «Видіння Аміня» («Visions de l’Amen») для двох фортепіано Олів’є Мессіана”, – проінформували філармонії.

Відбудуться ці концерти в межах ІV Відкритого міжнародного музичного маратону пам’яті Василя Сліпака. Щорічно він символічно проводиться в останні дні червня, адже саме 29 червня снайперська куля забрала життя Героя.

Також усі концерти будуть транслюватися і на офіційній Facebook-сторінці філармонії. Детальну програму подій можна знайти на офіційному сайті Львівської національної філармонії.

До слова, у Парижі також вшанують пам’ять всесвітньо відомого оперного співака та українського патріота Василя Сліпака. Організатором заходу, який відбудеться 28 червня у паризькому парку ім. Андре Сітроєна, виступила заснована Василем Сліпаком волонтерська ініціатива «Українське братерство», повідомляє Укрінформ.

Хто такий Василь Сліпак?

Оперний співак (бас-баритон). З 1983 по 1994 рік був солістом Львівської академічної хорової капели «Дударик». 1997 року закінчив Львівську консерваторію та був запрошений до Паризької опери. З 1997 року проживав у Франції. Фіналіст міжнародного оперного конкурсу Armel.

Під час Революції Гідності брав участь в акціях української діаспори у Франції. Як волонтер організації «Fraternite Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився з бійцями ДУК ПС, та згодом сам долучився до 7-го окремого батальйону ДУК. Влітку 2015 року воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Повернувшись з фронту, продовжив волонтерську діяльність, давав благодійні концерти в Українському центрі у Парижі, допомагав дітям-сиротам, які втратили батьків у вiйні. Влітку 2016 року знову поїхав на Донбас, повіз зібрану допомогу захисникам-добровольцям.

Зaгинув 29 червня 2016 р. у бою в район смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) близько 6:00 від кулі снaйпера, прикриваючи товаришів з кулемету.