У Львові вручили Премії міста літератури ЮНЕСКО

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вівторок, 12 грудня, у Будинку Вчених відбулася урочиста церемонія вручення Премії міста літератури ЮНЕСКО. Премія створена Львівською міською радою та промоціює цінності людяності, прокладання мостів порозуміння, підтримку свободи слова і самовираження, міжкультурну комунікацію та виховання толерантності.

«Бути в такому гроні — це велика честь. Бо сьогодні люди, які тут зібралися, мають особливу Божу ласку. Ви вмієте думати, ви вмієте читати і ви вмієте писати так, що ви захоплюєте і берете в полон сотні, тисячі, мільйони.

Завдання міста — робити більше популяризацію книжки, щоби ми вертали собі славу країни, де люди люблять читати і просто обожнюють читання.

Велика подяка всім організаторам, велика подяка вам, кращі з кращих, які сьогодні номіновані і ви отримали цю премію. Велика подяка всім громадянам Львова за те, що ми маємо таке велика щастя мати цю насолоду, яку сьогодні маємо”, — зазначив Андрій Садовий, міського голови Львова.

«Я не очікував цього. Насправді, я переконаний, що всі інші лауреати заслуговують на цю премію не менше, а більше, ніж я. Також хочу вибачитися перед Львовом, тому що коли я цієї осені багато гастролював, і мене часто запитували, чи у нас є така літературна премія, то я їм відповідав, що поки немає, але я гадаю, що вона скоро буде. Насправді, ми, письменники, маємо такий магічний хист, і те, що ми дуже хочемо, воно може здійснитися», — додав Петро Яценко, головний лауреат Премії міста літератури ЮНЕСКО.

© прес-служба ЛМР

Почесні члени журі Премії міста літератури ЮНЕСКО визначились із фіналістами конкурсу. Ними стали:

1. Михайло Слабошпицький за книгу спогадів «Протирання дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури». Видавництво «Ярославів Вал».

2. Маріанна Кіяновська за поетичну збірку «Бабин Яр. Голосами». Видавництво «Дух і Літера».

3. Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач». Видавництво «Піраміда».

4. Наталка Сняданко за роман «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма». Видавництво Старого Лева.

5. Вікторія Амеліна за роман «Дім для дома». Видавництво Старого Лева.

6. Ярослава Стріха за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни Бога». Видавництво «Наш Формат».

7. Павло Мигаль за переклад роману Філіпа Сендса «Східно-Західна вулиця». Видавництво Старого Лева.

8. Ольга Любарська за переклад роману Сільвії Плат «Під скляним ковпаком». Видавництво Старого Лева.

З поміж 70 авторів журі відзначили 8-ку кращих, котрі відзначені дипломами про участь. Головним лауреатом Премії обрали Петра Яценка за роман «Нечуй. Немов. Небач». Автора нагороджено статуеткою та сертифікатом на 150 тисяч грн. Також журі вирішили відзначити кращих перекладачів. Ними стали Ярослава Стріха (за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни бога») та Ольга Любарська (за переклад роману Сильвії Платт «Під скляним ковпаком»). Їх нагороджено грошовими сертифікатами по 25 тис грн для кожної авторки.

© прес-служба ЛМР

Премія міста літератури ЮНЕСКО — це щорічна всеукраїнська літературна премія, що присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою.

Премія заснована для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності і будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, сприяють міжкультурній комунікації та вихованню толерантності.

Загалом на Премію було подано 70 видань. З них 53 відповідають формальним вимогам конкурсу. Причини не проходження книг: книги, що вийшли друком у 2018 році; 2 заявки подано із запізненням (зареєстровані 18.10); невірний суб’єкт подання, оскільки подавати автора мають право юридичні особи, що здійснюють діяльність в галузі літератури.