У Львові відомий пластичний хірург із Німеччини знову безкоштовно оперує дітей з усієї України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Львова вже водинадцяте завітав німецький хірур Клаус Екснер. У 8-ій клінічній лікарні міста він безкоштовно оперує дітей з усієї України. Зазвичай його пацієнти мають вроджені вади повік і не можуть повністю розплющувати очі, – пише Zaxid.net.

Клаус Екснер – німецький пластичний хірург. До Львова він уперше прибув під час Євро-2012. Разом із німецькими друзями — прихильниками футболу, назбирали грошей, аби прооперувати українських дітей на благодійних засадах.

«Для нас пластична хірургія є найкращою тоді, коли ми можемо допомогти дітям із вадами чи нещасними випадками. Вони ж попереду мають ціле життя. Йдеться також не лише про дітей, а й про їхні родини – всі радіють, коли можна зробити щось добре», – каже хірург Клаус Екснер.

Найчастіше професор оперує птоз – вроджене опущення верхньої повіки. Та за сім років візитів до України Клаус оперував і вроджені вади кистей та стоп, рубцеві деформації, а також гемангіоми – доброякісні пухлини.

«За цей період нашої співпраці з Клаусом Екснером у нас було проконсультовано понад 400 дітей, понад 200 дітей прооперовано. В цей візит професор уже проконсультував 71 дитину з 15 областей України», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

7-річна киянка Вікторія готується до операції. Каже: «Лікар мені дуже сподобався. Він дуже хороший, говорив німецькою. А ще — він дуже добрий».

«Ми пройшли досить складний і довгий шлях, бо вже мали три операції в Ізраїлі. Але операції були, можна сказати, не зовсім вдалими, бо в нас організм не сприймає чужорідні імпланти. Тобто проводилися операції, тоді згодом повіка знову опускалася. І так склалася доля, що Бог нас привів сюди і нам сказали, що тут трохи інша операція», – розповіла мама Віки Олена Литун.

Штучних імплантів німецький лікар не використовує. У Клауса є власна методика оперування птозу.

«Методика Клауса Екснера в тому, що він м’яз із чола, який працює, опускає до хряща верхньої повіки і око відкривається м’язом чола», – пояснив завідувач опікового відділення 8-ї лікарні Василь Савчин.

Поруч із Вікторією лежить її сусід по палаті Артурчик. 3-річного харків’янина вже прооперували.

«Це був птоз правосторонній. Вічко не відкривалося. У дитини комплекси починалися. Ми хотіли взагалі в Ізраїль летіти. Але там така операція коштує 12 тисяч доларів. А тут нас безкоштовно прооперували», – розповіла мама Артура Діана Авдєєва.

До операцій долучаються й львівські лікарі. А ще запозичити досвід німецького хірурга приїздять медики з Івано-Франківська та Тернополя.

«Думаю, німці й українці є однаковими за духом і хорошими лікарями. Ми маємо однакові методики, хороший досвід, і ми ним обмінюємося», – каже Клаус Екснер.

Цього разу за три дні Клаус Екснер прооперує майже три десятки дітей. Наступний візит запланований на листопад цього року.