Четвер, 29 Вересня

У Львові відкрили сучасний Центр трансплантології у лікарні швидкої допомоги

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові розпочав працювати Центр трансплантології в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги на вул. І.Миколайчука, 9. Тут вже успішно пересадили родинну нирку, а в очікуванні на подібні операції вже є сотня пацієнтів.

Зовсім скоро тут проводитимуть родинну і посмертну трансплантацію нирок та інших органів. На даний момент завершується підготовка лікарів до трансплантації підшлункової залози і печінки. Про це Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги повідомила на сайті лікарні.

Центр очолив 26-річний волинянин Максим Овечко, котрий приїхав працювати до Львова. Раніше він керував відділенням трансплантології в Ковелі, де наприкінці 2019-го року розпочали пересаджувати органи, відновивши в Україні посмертні трансплантації. Усього за кілька місяців так було пересаджено два серця та три нирки, ще чотири трансплантували від родичів.

Максим Овечко повідомив Zaxid.net, що наразі в Центрі є 3 лікарів, але при проведенні пересадок можуть залучати спеціалістів з інших відділень лікарні. Умовно, при пересадці нирки від родинного донора, можуть працювати одночасно дві бригади хірургів, в кожній є 6-7 лікарів: одні забирають нирку, інші готують пацієнта до пересадки.

Нині в «листі очікування» уже перебуває майже сотня пацієнтів, адже це єдиний шанс на життя. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова саме очікує на включення до «пілотного проекту» МОЗ України, за яким такі операції будуть повністю сплачуватися державою.

«Ми повністю готові до родинної і посмертної пересадки нирок, чекаємо лише закінчення карантину. Очікуємо також, що лікарню швидкої медичної допомоги включать у “пілотний проект” МОЗ, тоді такі операції для пацієнтів будуть безкоштовними. Їх проведення буде оплачувати держава. Тоді Центр трансплантології запрацює на повну силу», – каже Максим Овечко.

У такому випадку держава оплачуватиме трансплантацію тієї ж нирки, а це 350-400 тисяч гривень. У цю суму входитиме всі необхідні медикаменти, робота лікарів і т.п. Трансплантація нирки від родинного донора дешевша. Від донора, котрий помер, дорожча, бо, як пояснив Максим Овечко, там складніший процес забору нирки. Наприклад, у сусідній Білорусі трансплантація нирки коштує 70-80 тис. доларів. У клініках Європи дорожче.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Уряд затвердив вартість операцій з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Share.