У Львові відкрили перший пункт швидкого тестування на ВІЛ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У п’ятницю, 23 листопада, у Львові на вулиці Антоновича, 20 відкрили перший в області пункт тестування на ВІЛ AHF Checkpoint Lviv. Про це повідомляє департамент з питань охорони здоров’я ЛОДА.

Заклад відкрили за кошти Фундації Антиснід-США в Україні (AHF Ukraine) у співпраці зі Львівським обласним центром громадського здоров’я.

Як пише Дивись.info, пункт тестування «AHF Checkpoint Lviv» – це перший подібний заклад на Львівщині. У пункті людина отримає передтестову консультацію на виявлення факторів ризику зараження ВІЛ, пройде тестування на ВІЛ-інфекцію за 15 хвилин, отримає поради з профілактики та дотримання безпечного способу життя, зможе безкоштовно взяти презервативи. Пункт тестування працює за принципом конфіденційності: результат тестування не повідомляється нікому іншому, окрім того, хто проходив тестування.

© dyvys.info

Якщо результат покаже наявність ВІЛ-інфекції, працівник пункту проконсультує людину щодо подальших кроків та надасть усю необхідну підтримку, аби людина якнайшвидше, стала на медичний облік та почала отримувати життєво необхідне лікування. Соціальний працівник підтримає клієнта  та надасть психологічну допомогу йому та його сім’ї.

© health-loda.gov.ua

«За 2017 рік в Україні виявлено 16 тисяч ВІЛ-інфікованих, а за 10 місяців 2018 року – 15 тисяч. Сьогодні в Україні лікування можна розпочати одразу після отримання позитивного результату. Впродовж 15 днів, провівши ще додаткові лабораторні обстеження, пацієнт отримує безкоштовне лікування, що забезпечується державою. Головне прийти і зробити тест», – каже перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Віктор Ляшко.

63% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина.

© health-loda.gov.ua

За оціночними даними, у Львівській області проживає 4500 ВІЛ-позитивних людей, з них 3703 перебувають під медичним наглядом, а близько 800 людей не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, розповіла Мар’яна Служинська, директорка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр громадського здоров’я».

Пункт тестування на ВІЛ відкритий для всіх охочих за на вулиці Антоновича, 20 з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 19:30 та в суботу з 11:00 до 17:00.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР