У Львові вандали розмалювали недавно відреставровану історичну браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Недавно невідомі вандали розмалювали щойно відреставровану браму на вулиці Словацького, 18. Про це повідомили в Бюро спадщини.

Частину фарби вдалося відмити. Жителів Львова просять повідомляти у поліцію, якщо стануть свідками таких випадків.

“На жаль, у частини людей низький поріг соціальної відповідальності та свідомості. Не забуваймо повідомляти поліцію про випадки вандалізму.

А тим часом у нас в роботі ще більше десятка брам у процесі відновлення. Вже незабаром нові світлини”, – повідомили в Бюро спадщини.


Браму на Словацького, 18 відновили на початку квітня цього року. Виготовленням і встановленням вхідної брами займались реставратори під керівництвом майстра Ростислава Малецького. 70% вартості робіт профінансувала Львівська міська рада, інші 30% покрили безпосередньо мешканці будинку.

Торік у Львові невідомі систематично розфарбовували відреставровані за співфінансуванням брами.

Зазначимо, що для відновлення історичних брам у житлових будинках Львівська міська рада започаткувала спеціальну програму, у межах якої, власне, й виділяє 70% коштів на необхідні роботи. Інші 30% мають оплатити місцеві мешканці.

Таким чином торік у Львові відновили більше 20 об’єктів. Серед них – двері та брами на площі Ринок, на вул. Дорошенка, Котляревського, Чупринки, Архітекторській, Лисенка та на інших вулицях.