Субота, 22 Червня

У Львові в лабораторії Центру легеневого здоров’я почали робити ПЛР-тести

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На базі Центру легеневого здоров’я розпочали у Львові в лабораторії почали робити тестування на наявність коронавірусної інфекції методом полімеразної ланцюгової реакції. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Центр легеневого здоров’я зараз визначений лікарнею першої хвилі для прийому хворих на Covid-19.

У ПЛР-лабораторії на базі Центр легеневого здоров’я за добу проводитимуть близько 20 тестів. Втім тестуватимуть виключно пацієнтів Центру легеневого здоров’я. Вчора вже провели перші 10 ПЛР-тестувань, з яких 9 – негативних, а 1 – позитивний. Сьогодні ж відібрано на ПЛР ще 24 зразки.

Голова ЛОДА запевнив, що наразі Львівщини – серед лідерів ПЛР тестування в України.

«Саме ПЛР тестування допомагає точно виявити хворого на коронавірус, вчасно його ізолювати та унеможливити поширення хвороби. Ми свідомі того, що необхідно постійно нарощування обсяги тестування, щоб розуміти справжню епідеміологічну ситуацію на Львівщині. Переконаний, що доступність і масовість тестування на COVID-19, а також фаховість наших медиків допоможе уникнути тисячі смертей та зберегти здоров’я мешканців області», – зазначив Максим Козицький.

Зазначимо, станом на зараз у Львівській області проводиться до 350 ПЛР-тестувань за добу. Цю кількість незабаром планують збільшити до 500. Лабораторні тести на коронавірус роблять у Лабораторному центрі МОЗ у Львівській області, у лабораторії Інституту епідеміології Львівського національного медуніверситету та у лабораторії військового госпіталю.

Нагадаємо, наприкінці квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що кількість ПЛР-тестувань в Україні планують збільшити до восьми-десяти тисяч на добу.