Субота, 14 Грудня

У Львові створили віртуальну галерею зі скульптурами Пінзеля

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові презентували проєкт Pinsel.AR – віртуальну галерею зі скульптурами Пінзеля та доповненою реальністю, пише Telegraf.Design.

Йоган Пінзель працював на території україни в середині 18-го століття. Команда Pinsel.AR хотіла переосмислити спадщину скульптора та збільшити увагу громадськості до скульптури, архітектури та мистецтва в цілому.

Wise Cow в проєкті використовували інноваційні методи фотограмметрії, 3D-сканування, віртуальної та доповненої реальності. На даному в Україні не має аналогічної.

Керівник проєкту Григорій Семенчук розповідає, що для створення віртуальної галереї вони відсканували кожну скульптуру з 25 точок на різних рівнях та відстанях і зробили близько 36000 фотографій. Загалом сканування однієї скульптури в середньому зайняло дванадцять годин. Після чого команда обрала відсканований матеріал та фотодані, змоделювала скульптури у 3D та адаптувала їх для використання у віртуальному просторі.

3D-моделі будуть доступні в мобільних додатках, завдяки яким можливо робити віртуальні експозиції в момент, коли відвідувачі наводять смартфон на маркери і бачать скульптури. Також відскановані та відтворені у вигляді 3D-моделей скульптури Пінзеля є у відкритому доступі на сайті проєкту. Біля кожного об’єкту є детальний опис, а також довідкова інформація про автора і хронологія його творчого шляху. Оригінальні україномовні тексти перекладені англійською, німецькою, польською та чеською мовами.

Протягом 2019 року команда обіцяє доповнювати сайт унікальними архівними матеріалами. Найближчим часом вони оновлять галерею та контент (текстові матеріали, описи скульптур, довідку). Надалі заплановано розширення проєкту і сканування скульптур, що знаходяться в музеях у м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області, а також у м. Бучач (Тернопільська область).

Також з’явиться аудіогід українською та англійською мовами — його інтегрують в додаток і на сайт. Аудіогід чеською, польською та німецькою мовами теж планується, але пізніше.