П’ятниця, 12 Серпня

У Львові створили новий дитячий будинок сімейного типу

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Будинок сімейного типу залишається одним з найбільш гуманних варіантів житлового та сімейного забезпечення для дітей, які з певних причин потребують помешкання та опіки. У Львові ще шестеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали сім’ю — на проспекті В. Чорновола запрацював новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу. Сюди на виховання та спільне проживання влаштовано шістьох дівчат, повідомляє прес-служба міста.

Це, зокрема, п’ять дівчат, віком 15−17 років, та дівчинка 9-ти років. Ними опікується сестра Юлія Фляк, яка є черницею, та упродовж 25 років свого служіння у Згромадженні Сестер Служебниць УГКЦ працювала в соціальній сфері.

Рішення про створення нового ДБСТ прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 10.08.2018 року.

Як розповіли в міському управлінні «Служба у справах дітей», благодійний фонд «Діаконія», за підтримки компанії «Avalon Inc», надав у безоплатне користування місту на 10 років квартиру в новобудові на просп. В. Чорновола для створення нового дитячого будинку сімейного типу.

© Khrystyna Protsak

Загальна площа квартири — 328,2 кв. м, житлова — 144,3 кв. м. У квартирі є 7 спальних кімнат, 5 санвузлів, кухня-гостинна, клас для занять, спортивний зал, гардеробна кімната, дві комори, 8 балконів. Тобто усе потрібне для комфортного і затишного проживання дітей та матері-вихователя.

«Тепер ще шестеро дітей — Вікторія, Євгенія, Анастасія, Марта, Діана та Лілія повірили, що щастя є, воно живе у теплій домівці і зветься сім’єю. Приємно сказати, що завдяки діяльності благодійного фонду „Діаконія“ вже 14 діток перебувають під опікою та захистом названих батьків. Ці діти різного віку, світосприйняття та статусу, проте всім їм усміхнулась доля — вони мають сім’ю у стінах нового дому, розвиваються та формують правильне бачення життя, відчувають любов», — зазначила Марта Федорів, президент благодійного фонду «Діаконія».

Як розповів керівник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Ростислав Тимків, на сьогодні у Львові на обліку є 504 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 462 дітей — а це майже 92%, є влаштовані в сімейні форми виховання.

© Khrystyna Protsak

«Немає нічого кращого для дитини, як мати сім’ю. Тому що без сім’ї дитина не може розвиватись так, як це має бути, як це Богом передбачено. І тому така подія сьогодні — це чергове свято, насамперед для цих шістьох дівчаток, які, напевно, про таке навіть не мріяли. В подальшому ми будемо шукати партнерів, докладати спільні зусилля, щоби тільки збільшувалось сімейне влаштування дітей — це не тільки дитячі будинки сімейного типу, а це і прийомні сім’ї, і опіка, і усиновлення. Також в цьому році ще 24 дітей отримали на все життя батьків — вони були усиновлені.

Власне, наша робота побудована на тому, щоб якомога менше дітей було в інтернатних закладах — щоб діти мали сім’ю, щоб проживали в умовах, максимально наближених до сім’ї. І зараз маємо добру тенденцію до збільшення відсотка влаштування дітей в сімейні форми виховання. Власне, відкриття ще одного ДБСТ у Львові дасть можливість більшій кількості дітей реалізувати своє право на проживання і виховання у сімейному оточенні”, — розповів Ростислав Тимків, начальник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Зазначимо, що сьогодні у Львові функціонує 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 42 дитини, а також функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей. Також протягом 11 місяців 2018 року районними судами Львова усиновлено 24 дитини.

Слід наголосити, що окрім влаштування дітей у сімейні форми виховання, місто проводить роботу щодо забезпечення житлом дітей.

Так, в рамках унікальної для України міської цільової програми приведення до санітарного стану житла, яке належить на праві власності або користування дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування та особам з їх числа на період 2014 — 2020 років, у 2016 році відремонтовано 14 квартир на загальну суму 509 309,5 грн.; 2017 році — відремонтовано 8 квартир на загальну суму 438 968 грн.; у 2018 році — відремонтовано 6 квартир.

© city-adm.lviv.ua

«Суть цієї програми — за рік до закінчення навчання чи інтернатного закладу, ми, як служба у справах дітей, знаємо, що ця дитина буде повертатися наступного року у своє житло. Тому механізм простий — до приходу цієї дитини назад у своє помешкання, це помешкання вже має чекати її абсолютно підготовленим, з ремонтом, з усіма речами першої необхідності, побутовою технікою. В цьому році нам вдасться відремонтувати 6 квартир», — зазначив Ростислав Тимків, начальник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Окрім того, у 2016 році у Львові прийнято міську цільову програму співфінансування придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа на період 2016−2025 роки. Фінансування здійснюється: 70% вартості житла — за рахунок коштів міського бюджету, та 30% вартості житла — за рахунок коштів, які накопичені опікунами, прийомними батьками, батьками-вихователями, особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, меценатів, фізичних або юридичних осіб та інших джерел фінансування, які не суперечать законодавству України. Аналогів такої програми в Україні немає. Відтак, у 2016 році придбано 3 квартири, у 2017 році — 2 квартири. У 2018 році заплановано придбання 2 квартир.

«Такої програми немає ніде в Україні. У нас є ряд батьків-вихователів та вже самі дорослі діти, віком 21−22 роки, які знаходять спонсорів, і мають можливість оплатити 30% вартості житла, а 70% вартості — оплачує міська рада. Надіюсь, що 6 квартир вдасться купити в цьому році власне по цій програмі», — додав Ростислав Тимків.

Share.