Субота, 22 Червня

У Львові розпочинають нові тестування на визначення антитіл до коронавірусу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові розпочинають ІФА-тестування (імуноферментний аналіз) на визначення антитіл до COVID-19. Це дасть змогу виявити наявність чи відсутність резистентності до вірусу в організмі, або іншими словами, можна буде дізнатися чи людина вже перехворіла на вірус.

Першочергово у Львові перевірятимуть медиків лікарні швидкої медичної допомоги та першої міської лікарні. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«ПЛР-тести треба проводити, якщо людина має симптоми, і це навряд чи можна чимось замінити. Але ми вирішили йти тією дорогою, якою йдуть успішні країни світу, — робити тести на антитіла. Почали ми цю роботу в нашій лікарні швидкої медичної допомоги, тестуємо лікарів. Відзавтра тестуватимемо лікарів у першій міській лікарні. Сьогодні я збиратиму керівників усіх лабораторних центрів міста Львова, щоб ми могли почати велику хвилю по місту», — зазначив міський голова.

Імуноферментного аналізу дасть змогу не лише зрозуміти, чи людина вже перехворіла на коронавірус, а й визначити, кому варто ще суворіше дотримуватись карантину. «По-перше, ми зрозуміємо, чи людина вже перехворіла, чи ні, адже багато людей переносять коронавірус, навіть не знаючи цього. По-друге, ми зрозуміємо, яка резистентність, чи є антитіла, скільки їх. І по-третє, чітко вирахуємо тих людей, які мають бути на суворому карантині. Це треба робити по всій Україні. Ми відтестуємо по Львову. Сподіваюсь, ця хвиля піде далі», — відзначив Андрій Садовий.

Результат ІФА-тестування лабораторії отримуватимуть упродовж доби. Для медиків та працівників, що забезпечують життєдіяльність міста, тобто поліції, комунальників, військових тощо, аналіз буде безкоштовним.

За словами мера, собівартість аналізу на антитіла до COVID-19 зараз становить близько 60 гривень. Однак місто не може забезпечити безкоштовні тестування всіх охочих. Львів’яни, які захочуть пройти ІФА-тест, зможуть зробити це у лабораторіях на платній основі.

Скільки буде коштувати тест на антитіла до коронавірусу у державних лабораторіях, наразі ще не відомо. Втім вочевидь вартість все одно буде нижчою, аніж у приватних лабораторіях. До прикладу, ПЛР-тести, за даними міського голови, у приватників коштують близько 2000 гривень.

Зазначимо, що аналіз на виявлення антитіл до COVID-19 – це ще один механізм для масового тестування у Львові. Він не скасовує проведення ПЛР-тестів.

Дослідження вже почали робити на базі лікарні швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука. Найближчим часом такі тести також проводитимуть й лабораторії, які досі виконували ПЛР-тести.