Понеділок, 4 Березня

У Львові пропонують встановити пам’ятник на місці найдовшого сухопутного меридіану “24 Львівський”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мало хто знає, що у Львові практично через центральну частину міста пролягає найдовший цілочисельний сухопутній меридіан на Землі, передає Форпост.

За словами геодезистів, він проходить по вулиці Чернівецькій біля Головного залізничного вокзалу Львова, на преретині вулиць Володимира Великого та Княгині Ольги, а також пересікає вулицю Максима Залізняка. 24-й мередіан простягається від Фарерських островів аж до Африки.

Як вважає екс-голова постійної депутатської комісії з фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський, таке унікальне явище повинно стати ще однією принадою міста.

Автори ідеї – знаний львівський козак, писар чайки «Пресвята Покрова» Юрій Волощак і краєзнавець Юрій Охріменко.

“У світі є безліч пам’ятників присвячених різноманітним історичним подіям, визначним персоналіям та й просто для прикраси урбаністики. Є ще один вид пам’ятників, присвячених вічним речам: часу і географічним відміткам. Далеко не всі можуть похвалитися можливістю ознакування географічного центру, “екватора”, паралелі чи меридіану. Зате усі туристи намагаються відвідати саме їх.

Чи це не радість постояти на центрі, походити по паралелі, погладити меридіан? Ми маємо щастя жити в місті, через який проходить найдовший сухопутний меридіан “24 Львівський”. То чи ж не ознакуємо ми його?

Автори ідеї – Юрко Волощак і Юрій Охріменко. І хоча ця думка витає Львовом ще з 2011року, знаний львовознавець, письменник і активіст озеленення Львова Охріменко не дочекався втілення її у життя.

Сьогодні проходить реконструкція вул.Чернівецької і пл.Двірцевої, через яку проходить 24 меридіан. То чи не час включити ознакування в план реконструкції? Звертаюся до усіх: чиновників, депутатів, журналістів, фахівців по просторовому розвитку, громадських активістів”, – каже Яромир Самагальський.