У Львові прокладають найсучасніші бігові доріжки олімпійського зразка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До кінця 2020 року на львівському стадіоні «Скіф», що на вулиці Черемшини, 17, завершать облаштування нових бігових доріжок. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Зазначається, що на стадіоні Львівського державного університету фізичної культури вже цього року планують добудувати найсучасніші бігові доріжки і сектори, а також провести благоустрій прилеглої території.

Реконструкція бігових доріжок є частиною з тих робіт, які тривають на навчально-спортивному комплексі “СКІФ” вже кілька років. Облаштування бігових секторів стадіону почали 2018-го. Замовником робіт є Управління капітального будівництва Львівської ОДА. Загальна кошторисна вартість проєкту – понад 13 мільйонів 245 тисяч гривень. Переможцем тендеру, на суму 12 мільйонів 874 тисяч гривень, стало ТзОВ “ХоСаРо”.

Які ремонті роботи вже провели?

За попередні роки підрядник зробив усі підготовчі роботи. Це близько 30% запланованого. Зокрема, в основі доріжок облаштували систему каналізації та водовідведення, залили верхній шар покриття із дрібнозернистої асфальтобетонної суміші.

На все це у 2018-му виділено 839 373 гривень з обласного бюджету, 2019-го – майже 145 тисяч гривень надав обласний бюджет, ще понад 3 мільйони надійшло з коштів ДФРР. 16 червня на спортивному об’єкті провели виїзну нараду.

“Цього року для об’єкту передбачено 9 мільйонів 149 тисяч гривень. З них 6 мільйонів має надати ДФРР, 3 мільйони 149 тисяч гривень – бюджет області. За ці кошти збудують сектори для стрибків, метань ядра та дисків, сектори для бігу, а також встановлять покриття бігових доріжок та нанесуть розмітку. Облаштування доріжок – один із важливих кроків до реконструкції стадіону та спорткомплексу інституту фізкультури загалом”, – каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Стадіон “Скіф” у Львові

Що особливого представляє собою стадіон?

На реконструйованому стадіоні, з такими доріжками, будуть усі умови для проведення міжнародних легкоатлетичних змагань, зокрема, чемпіонатів Європи серед спортсменів молодших вікових груп.

“Цей стадіон особливий і своїм розташуванням. Він є на місці піщаного кар’єру, захищений від вітру зеленими насадженнями. І це забезпечує мінімальну похибку в результатах легкоатлетів і полегшує для них біг”, – пояснює керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Зазначимо, що реконструкція навчального спорткомплексу “СКІФ” на Черемшини сприятиме розвитку на Львівщині бадмінтону, баскетболу, гандболу, легкої атлетики, стрільби з лука, стрільби кульової, фехтування, карате, футболу.