Середа, 24 Квітня

У Львові презентували візуалізацію бренду електронного квитка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Електронний квиток остаточно впровадять у 2020 році. Зараз триває перший етап тендерного процесу. Завершиться він у квітні наступного року. Попередній відбір учасників тендеру зібрав 17 охочих компаній. Наразі презентували розроблений бренд електронного квитка з назвою «ЛеоКарт», за яку раніше проголосували львів’яни, повідомляє Zaxid.net.

«Цей бренд-бук детально розшифровує концепцію «ЛеоКарту». Назва бренду вже пройшла реєстрацію, а положення ще затверджуються. Вироблено зразок логотипу в двох кресленнях: квадратного характеру, який використовуватимуть на прапорцях та значках, і звичайний – шрифтовий, який друкуватиметься на ручках. Він і буде основним. Є українською та англійською мовами. Літери зображено в чотирьох кольорах на білому фоні. Це не випадково підібрані кольори, а відповідно до логотипу «Львів відкритий для світу», щоб пристосувати «ЛеоКарт» під загальний бренд міста», – розповів про особливості і змістове навантаження бренду дизайнер Олег Стець, який створив візуалізацію бренду «ЛеоКарт».

За його словами, запропоновано три варіанти електронного квитка у формі картки. Основна буде мати синій колір, туристична — помаранчево-жовтий, а звичайна — фіолетовий. На ній зображуватимуться міські піктограми, які взяті з редизайну бренд-буку міста.

Як повідомив Олег Стець, зараз зворотній бік – у процесі розробки. Також передбачені персоналізовані картки, які матимуть фотографію власника і короткий опис, як нею користуватися.

Зокрема, було проведено роботу по брендуванню кіоска, як одного з місць, де можна буде придбати «ЛеоКарт». Сюди входять верхні та бокові вивіски, а також прапорці.

1. Принцип роботи

Е-квиток у Львові працюватиме за принципом Account Based. Його основна особливість у тому, що інформація щодо поїздок, кошти, транзакції зберігатиметься не на картці, а на сервері, що дозволить мешканцю не бути прив’язаним до картки. Це, у свою чергу, дозволить сплачувати послуги громадського транспорту й іншими способами – через QR-коди, телефонами, розумними годинниками, банківськими картками тощо.

Картка у такій системі виступає лише як засіб ідентифікації користувача транспорту, а всі дані зберігаються, синхронізуються, оновлюються на сервері. Account Based дозволяє зменшити використання такого дороговартісного обладнання як автомати з продажу квитків.

Крім цього, це дозволить зменшити час виготовлення картки. За словами начальника відділу АСОП ЛКП «Львівавтодор» Сергія Журбенка, мешканці Львова отримуватимуть картку за 10 хвилин. Її можна буде поповнювати різноманітними способами – від банківської картки до автоматів з поповнення.

2. Тарифи для пасажирів

Передбачається, що квиток на разову поїздку діятиме до 60-70 хвилин. Як вже зазначалось, оплатити громадський транспорт можна буде е-карткою, банківською карткою, смартфоном з мобільним додатком, на веб-сайті або у водія. Проїзд у водія буде значно дорожчим.

Також можлива безкоштовна пересадка в межах громадського транспорту Львова та пільги для студентів і учнів. Мешканці, які зараз користуються пільгами у громадському транспорті, отримуватимуть персоніфіковані картки з даними щодо їхньої пільги.

3. Абонементи

Планується, що вони діятимуть 30, 180 та 365 діб. Абонементи передбачатимуть безлімітне користування громадським транспортом протягом визначеного часу. Як приклад, вартість місячного абонементу коштуватиме менше вартості 50 поїздок.

Також очікується, що діятимуть тарифи агрегації:

  • Тариф на добу – після третьої поїздки кожна наступна безкоштовна;
  • Тариф на місяць – після 60 поїздки кожна наступна безкоштовно;

та зональні тарифи, вартість яких відрізнятиметься. Наразі планується запровадження двох тарифів:

  • місто
  • близьке передмістя

Сергій Журбенко також відзначає можливі загрози щодо впровадження е-квитка у Львові: опір працівників перевізників, власників приватних транспортних підприємств, хакерські атаки, зловживання персоналу, проблеми фінансування проекту.

«Перші квитки ми будемо очікувати в 2019 році, а повноцінно система запрацює в 2020 році після поставки і встановлення на всі види транспорту», – розповів в.о. директора ЛКП «Львівавтодор» Роман Познанський.

«Ця система, яку ми хочемо реалізувати у Львові, хочемо, щоби вона була максимально зручною для пасажирів. Тому використовуємо певні інноваційні принципи її побудови, які тільки зараз набувають розвитку в Європі. Хочемо, щоби пасажири самі керували своєю карткою і швидко її поповнювали», – зазначив начальник відділу ЛКП «Львівавтодор» Сергій Журбенко.

Також створили візуалізацію корпоративної і сувенірної продукції: блокноти на пружині, наліпки на транспорт (логотип, який вписується у квадрат), промоційні значки «ЛеоКарту», візитки, папки, конверти та горнятка (його композиційний елемент складається із трьох видів транспорту міста).

4. Вартість

Загальна вартість проекту Е-квитка у Львові – понад 11 мільйонів євро. Кредитний договір на впровадження в місті автоматизованої оплати проїзду на суму 10 мільйонів підписали ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР (Європейський банк реконстукції і розвитку).

Логотип англійською

Логотип українською

Промоційне горнятко

*Візуалізація надана ЛМР для Tvoemisto.tv