У Львові презентували проект реконструкції площі перед вокзалом (Відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Наступного року у Львові розпочнуть реконструкцію площі Двірцевої, що перед головним залізничним вокзалом. Презентацію проекту, розробленого Інститутом просторового розвитку, презентував мер міста Андрій Садовий.

Наразі Двірцева площа – перше, що бачать гості Львова, прибуваючи потягом, – являє собою хаотично запаркований простір. Для руху транспорту водії залишають одну вузьку смугу навколо фонтану і скверу, а трамвайні зупинки розташовано дуже далеко від головного входу, зазначають в Інституті просторового розвитку.

«В межах воркшопів за участі німецьких експертів з транспорту, головного архітектора міста, зацікавлених осіб наше комунальне підприємство Інститут просторового розвитку опрацювало понад 20 проектних концепцій, одна з яких лягла в основу робочого проекту», – повідомляють в підприємстві.

Проект передбачає рознесення індивідуального і громадського автотранспорту на окремі проїзні частини, аж до повного уникнення зустрічі. Вулицю Чернівецьку, яка підводить транспорт до Двірцевої площі, розділяє на дві частини широка пішохідна алея.

У правій частині Двірцевої площі облаштують автостанцію з місцем для очікування автобусів. Трамвайну зупинку перенесуть ближче до входу у вокзал.

Зліва – буде зона для приватних автомобілей. Проект передбачає кількадесят майданчиків для kiss and ride – тобто швидкої висадки пасажирів. Надовго залишити машину можна на паркінгах на 400 паркомісць. Під самим сквером буде підземний паркінг.

У проекті передбачено доступ велосипедистів до вокзалу, поки що смугою, спільною з громадським транспортом.

Перед входом у Львівський вокзал облаштують великий пішохідний простір. Проект передбачає, що тут домінуватиме пішохід. Нинішній фонтан демонтують, натомість буде побудовано фонтан за сучаснішим дизайном.

Втілювати проект почнуть у 2019 році, реконструкція триватиме два роки, до кінця 2020-го.

Тендер на виконання робіт виграла компанія «Онур», яка за 165,5 млн грн демонтує дорожнє та тротуарне покриття, дорожні знаки, зріже дерева, а після цього замостить тротуари плиткою, проїжджу частину асфальтом, трамвайні колії – бруківкою.

Нещодавно за проектом Інституту просторового розвитку завершили капітальний ремонт вулиці Сельських у Франківському районі Львова. Особливість вулиці у концепції спільного простору – по всій її ширині можуть пересуватися як автомобілі, так і пішоходи. Дивіться також, як у Львові реконструювали вулицю Рутковича біля Стрийського парку.

Share.